Były seminarzysta atakuje Kościół

Wikimedia Commons

Autor skandalizującej książki, która ma ukazywać rzekome wyuzdanie katolickich księży, opiera się głównie na plotkach. Przekonuje, że celibat jest niewykonalny i że powinno się go znieść, albo chociaż  „przesunąć” w czasie.

Medialny rozgłos uderzających w żeńskie zakony publikacji Justyny Kopińskiej i Marty Abramowicz pokazuje, że pisanie skandalizujących książek o Kościele jest wyjątkowo opłacalne. Od niedawna promowana jest w liberalnych mediach kolejna taka publikacja, zatytułowana „Celibat. Opowieść o miłości i pożądaniu”. Autor książki, Marcin Wójcik, przekonuje, że spędził w seminarium pięć lat. Zarzuca księżom, że nie rozumieją celibatu i że jest on fikcją. Sam Wójcik zdaje się nie odróżniać samego celibatu od czystości, opisując przypadki romansów księży z kobietami.

Autor twierdzi, że księża nie rozumieją potrzeby celibatu i nie umieją wyjaśnić go w kontekście teologicznych. Sam Wójcik, mimo pięciu lat spędzonych w seminarium, nie dostrzega korzeni celibatu w Nowym Testamencie i przekonuje, że „jeden podpis papieża mógłby go znieść”. Twierdzi też, że „Kościół zrzuca na młodą osobę obowiązek celibatu”.

wp.pl, newsweek.pl, onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.