Były senator PO zatrzymany. Tomasz M. ma związek z wyłudzeniami z ZUS i PFRON?

Były senator PO Tomasz M. oraz prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej W. zostali zatrzymani przez CBA i CBŚP. Chodzi o „wielomilionowe wyłudzenia” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do wyłudzeń miało dochodzić w latach 2010-2019.

Agenci CBA i CBŚP działali na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Poza Tomaszem M., zatrzymano również byłych członków spółek z branży outsourcingowej.

Tomasz M. był senatorem PO z Dolnego Śląska. W Senacie był wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki Narodowej.

Polsat News z kolei podał, że zatrzymano także prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja W. za wyłudzenia z PFRON i ZUS. Konfederacja Lewiatan potwierdziła, że prezydent organizacji został zatrzymany w Gdańsku”.

– Dzisiaj rano Maciej Witucki był na Radzie Dialogu Społecznego w Gdańsku. Został zatrzymany i jest wieziony chyba do Wrocławia – przekazało biuro prasowe Konfederacji Lewiatan.

RMF FM podało, że zatrzymano również Iwonę Sz. oraz Tomasza H., którzy zasiadali we władzach agencji pracy tymczasowej Work Service. Tomasz M. w 1999 roku był współzałożycielem firmy. Zasiadał w przeszłości w jej radzie nadzorczej i był jej prezesem.

Zatrzymanie dotyczy wyłudzeń na kwotę 32 mln zł, jak ustaliło RMF FM. CBA i CBŚP prowadzi akcję w kilku województwach.

interia.pl / businessinsider.com.pl / rmf24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net