Były świadek Jehowy straci rodzinę i przyjaciół z powodu… zakazanej książki. Dramatyczna historia

– Jutro stracę kontakt z częścią rodziny, przyjaciół, znajomych. Osoby, które znałem od dziecka, nie będą mogły już ze mną rozmawiać, zadzwonić, a nawet podać ręki. Znajomi spotykając mnie na ulicy będą udawali, że mnie nie znają. Rodzina nie będzie mogła do nas przyjechać, ani do siebie zaprosić. Gdy złamią zakaz może ich spotkać to samo co mnie. Zastanawiacie co takiego zrobiłem? Odpowiedź ukryta jest w zdjęciu – pisze w serwisie wykop.pl użytkownik abiszaj.

Na zdjęciu widzimy… półkę z książkami.

– Czy w dzisiejszych czasach istnieją zakazane książki, których nie wolno czytać? Okazuje się, że tak. Popełniłem 'zbrodnię’ polegającą na przeczytaniu 'zakazanej książki’. Na swoim profilu umieściłem zdjęcie biblioteczki, w której się ona znajduje – dodaje były świadek Jehowy.

– Chodzi o książkę „Kryzys Sumienia”, napisaną przez Raymonda Franza, który był członkom Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy. (grupa osób, która decyduje o wierzeniach Świadków Jehowy – uważana za kanał łączności z Bogiem). W związku z tym zostałem wezwany przed Komitet Sądowniczy (sąd religijny Świadków Jehowy), składający się w sumie z 7 duchownych, w celu wyjaśnienia dlaczego umieściłem na swoim FB zdjęcie biblioteczki gdzie znajdowała się 'zakazana książka’. Nie zgodziłem się na usunięcie postu oraz na ingerencję w życie moje i rodziny. Została więc podjęta decyzja, że żaden Świadek Jehowy nie będzie mógł już ze mną rozmawiać – tłumaczy internauta.

Zaznacza dalej, że urodził się w rodzinie świadków Jehowy. W związku z tym „od dziecka był poddany pełnej psychomanipulacji”. Udało mu się wyjść ze środowiska dzięki osobom z zewnątrz.

Zachęca, by – jeśli znamy jakichś świadków Jehowy – zapytać ich o książkę „Kryzys Sumienia” oraz czy są gotowi ją przeczytać, by „poznać fakty, o których nie wiedzą”. Warto też zapytać, „dlaczego nie może rozmawiać z osobami, które Świadkami Jehowy już nie są”.

– Zapytaj  proszę, gdyż ja nie będę mógł już o to nikogo zapytać. Dzisiaj wieczorem, gdy na zebraniu Świadków Jehowy zostanie podane ogłoszenie dla wielu osób przestanę istnieć – pisze na koniec były świadek Jehowy.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “Były świadek Jehowy straci rodzinę i przyjaciół z powodu… zakazanej książki. Dramatyczna historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.