Cameron w Warszawie

foto: YouTube
foto: YouTube

Brytyjski premier rozmawiał dziś w stolicy z Andrzejem Dudą oraz Beatą Szydło. Dyskusja dotyczyła m.in. kwestii imigrantów, miejsca Wielkiej Brytanii w UE oraz konflikcie w Syrii.

Premier Szydło podkreśliła, iż Polsce zależy, by Wielka Brytania nadal pozostała członkiem Unii oraz by między oboma państwami trwała współpraca w reformowaniu UE. – Zależy nam na tym, aby wspólnie być coraz silniejszymi, abyśmy byli podmiotem dobrze realizującym dobre projekty i program – zadeklarowała premier. Oboje przywódcy podkreślili jednocześnie rolę parlamentów narodowych.

Z kolei z prezydentem David Cameron poruszył temat imigrantów i sytuacji w Syrii. – Przede wszystkim duży nacisk położony powinien być na pomoc humanitarną dla obozów dla uchodźców, dla specjalnych form współpracy także gospodarczej z krajami, które dzisiaj na Bliskim Wschodzie przyjmują uchodźców – poinformował Krzysztof Szczerski z kancelarii Andrzeja Dudy dodając, że najtrudniejsze rozmowy dotyczyły tematu Polaków w Wielkiej Brytanii. Jak podają brytyjskie media, Cameronowi nie udało się przekonać polskich władz do przyjęcia brytyjskiego punktu widzenia w sprawie. – Kwestia ta wciąż jest otwarta i wymaga dłuższej pracy, dłuższej dyskusji – skomentował dyplomatycznie Szczerski.

MGOT/rp.pl, polskieradio.pl, tvn24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net