Cameron w Warszawie

foto: YouTube
foto: YouTube

Brytyjski premier rozmawiał dziś w stolicy z Andrzejem Dudą oraz Beatą Szydło. Dyskusja dotyczyła m.in. kwestii imigrantów, miejsca Wielkiej Brytanii w UE oraz konflikcie w Syrii.

Premier Szydło podkreśliła, iż Polsce zależy, by Wielka Brytania nadal pozostała członkiem Unii oraz by między oboma państwami trwała współpraca w reformowaniu UE. – Zależy nam na tym, aby wspólnie być coraz silniejszymi, abyśmy byli podmiotem dobrze realizującym dobre projekty i program – zadeklarowała premier. Oboje przywódcy podkreślili jednocześnie rolę parlamentów narodowych.

Z kolei z prezydentem David Cameron poruszył temat imigrantów i sytuacji w Syrii. – Przede wszystkim duży nacisk położony powinien być na pomoc humanitarną dla obozów dla uchodźców, dla specjalnych form współpracy także gospodarczej z krajami, które dzisiaj na Bliskim Wschodzie przyjmują uchodźców – poinformował Krzysztof Szczerski z kancelarii Andrzeja Dudy dodając, że najtrudniejsze rozmowy dotyczyły tematu Polaków w Wielkiej Brytanii. Jak podają brytyjskie media, Cameronowi nie udało się przekonać polskich władz do przyjęcia brytyjskiego punktu widzenia w sprawie. – Kwestia ta wciąż jest otwarta i wymaga dłuższej pracy, dłuższej dyskusji – skomentował dyplomatycznie Szczerski.

MGOT/rp.pl, polskieradio.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.