23 września 2023
Wiadomości

Camerona zastąpi Theresa May

foto: UK Home Office - https://www.flickr.com, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
foto: UK Home Office – https://www.flickr.com, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostanie 59-letnia Theresa May. David Cameron przewodniczył wczoraj w ostatnim posiedzeniu swojego rządu, teraz przekazał stanowisko bardziej doświadczonej koleżance.

Pochodząca z Eastbourne May jest rodowitą Angielką. W 2002 r. została przewodniczącą torysów. Wchodziła w skład tzw. gabinetu cieni Michaela Howarda, była także ministrem za czasów Davida Camerona. Odpowiadała m.in. za kwestie środowiska, kultury, mediów, rodziny i kwestii kobiet. Jeśli chodzi o tematykę imigrantów i islamistów, May może okazać się ostrą przeciwniczką „multikulti”. Jako parlamentarzystka i minister była przeciwna przyjęciu obcych przez Wielką Brytanię, popierała za to naloty na Syrię i wypowiedzenie dokumentu o nazwie Europejska konwencja praw człowieka, ponieważ jej zdaniem dokument ten krępował działania parlamentu i przyczynił się do przedłużania kwestii ekstradycji jednego z islamskich terrorystów.

Jednocześnie nowa premier zapowiada się na przywódczynię liberalną światopoglądowo. May głosowała za przyznaniem statusu małżeństwa związkom pederastów. – Wierzę, że jeśli dwoje ludzi troszczy się o siebie, kocha się, chce się sobie oddać i spędzić ze sobą całe życie, powinni móc się pobrać – wypowiadała się w kwestii „homoślubów”. Jednocześnie głosowała przeciwko adopcji dzieci przez takie pary.

Choć nowa premier była przeciwna Brexitowi, zapowiada iż przekuje go w zwycięstwo. – Uczynimy z Brexitu sukces – deklarowała kilka dni temu podczas pierwszego przemówienia jako szefowa partii torysów. Dziś wieczorem David Cameron uda się do Pałacu Buckingham, gdzie złoży rezygnację na ręce królowej Elżbiety. Następnie monarcha mianuje na premiera May.

MGOT/tvn24.pl, rmf24.pl, theyworkforyou.com, ibtimes.co.uk

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net