Caritas Polska pomaga mieszkańcom Aleppo

Caritas Polska rozpoczął zbiórkę pieniędzy na rzecz mieszkańców Aleppo. W wyniku walk zbrojnych, uwięzionych jest tam ok. 2 mln ludzi.

foto: Twitter/https://twitter.com/CaritasPolska
foto: Twitter/https://twitter.com/CaritasPolska

Kwesta potrwa do końca września, a w razie potrzeby zostanie dodatkowo wydłużona. W ciągu ostatnich tygodni walki o kontrolę nad Aleppo zyskały na sile. Liczba ofiar cywilny z dnia na dzień jest coraz większa i podawana jest w setkach. Mieszkańcy są odcięci od wody, żywności, leków i prądu.

– Wspomóc zbiórkę można poprzez SMS lub wpłatę na konto – mówi Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska. – Caritas Polska, otrzymując te sygnały z Syrii, rozpoczęła specjalną zbiórkę i będzie przekazywać środki zebrane w tej zbiórce na rzecz mieszkańców Aleppo. Aby wspomóc tę akcję, można wysłać SMS charytatywny z hasłem „Syria” pod numer 72052, bądź dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Syria” – powiedział Paweł Kęska.

Caritas Polska realizuje takie projekty w Syrii, Libanie, Jordanii, Iraku i Palestynie. Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie www.caritas.pl.

Mas/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net