Chaos w stanie Idaho. Gdy gubernator wyjechał poza stan, wicegubernator poszerzyła zakaz używania paszportów covidowych i obowiązkowego testowania. Gubernator zapowiada rychłe przywrócenie restrykcji. Oboje są w jednej partii

Wicegubernator stanu Idaho w USA Janice McGeachin wydała rozporządzenie zakazujące stosowania paszportów covidowych oraz obowiązkowego testowania na obecność SARS-CoV-2. Gubernator Brad Little był w tym czasie poza stanem. Polityk zapowiada, że po powrocie przywróci covidowe restrykcje.

Wicegubernator Idaho Janice McGeachin wydała w środę rozporządzenie, które zakazuje stosowania paszportów covidowych oraz obowiązku testowania na koronawirusa. Gubernator stanu Brad Little był w tym czasie poza stanem.

– Dzisiaj jako p.o. gubernatora, naprawiłam rozporządzenie wykonawcze gubernatora Little’a w sprawie „paszportów szczepionkowych” – powiedziała McGeachin. Dodała, że zrobiła to, by upewnić się, że „szkoły K-12 i uniwersytety nie mogą wymagać szczepień lub wymagać obowiązkowych testów”. Szkoły K-12 to edukacja na poziomie podstawowym oraz średnim, którą dzieci przechodzą w wieku od przedszkola do 12 klasy.

– Będę nadal walczyła o Waszą indywidualną Wolność – zapowiedziała wicegubernator.

Wcześnie gubernator Brad Little wydał rozporządzenie zakazujące wymagania okazania dowodu szprycowania na koronawirusa w agencjach państwowych. Wicegubernator rozszerzyła je o szkoły i uniwersytety. Ponadto zakazała wymogu robienia testu na obecność SARS-CoV-2 dla osób próbujących korzystać z usług państwowych.

„NBC News” poinformowało, że gubernator po swoim powrocie przywróci poprzednie przepisy. – Jestem w Teksasie wykonując swoje obowiązki jak należycie wybrany gubernator Idaho i nie upoważniłem wicegubernator do działania w moim imieniu – powiedział gubernator Little. Należy zaznaczyć, że według konstytucji stanu Idaho, gdy gubernator znajduje się poza terytorium stanu, władzę na ten czas przejmuje wicegubernator, jak przypomina thehill.com.

Wicegubernator McGeachin już wcześniej korzystała z nieobecności gubernatora, by zmienić przepisy covidowe. Gdy Little był w maju na konferencji republikanów w Teksasie, McGeachin zarządziła zakaz obowiązkowego noszenia masek w szkołach oraz budynkach rządu.

Co ciekawe, zarówno gubernator jak i wicegubernator należą do tej samej oligarchii, tj. Partii Republikańskiej.

nczas.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net