Chińscy chrześcijanie prześladowani za wiarę

Chińscy chrześcijanie szukają azylu w Czechach. Wnioski o status uchodźcy złożyło w tym roku 60 osób. Chińczycy przyznają, że są prześladowani za wiarę.

foto: YouTube
foto: YouTube

Chrześcijanie, którzy chcą otrzymać status uchodźcy w Czechach należą do dziesięciu różnych wyznań. Ludzie przyznają, że są prześladowani za wiarę. Czeskie MSW jest zaniepokojone rosnącą liczbą wniosków o azyl. Do tej pory było to zaledwie kilka osób, teraz sprawa dotyczy 60.

Jeżeli Czechy przyznają status uchodźcy wszystkim wnioskodawcom, to tym samym kraj oficjalnie uznałby, że Chiny naruszają prawa człowieka. „Pekin jest na to bardzo wyczulony i reaguje zazwyczaj oficjalnym protestem. Czesi tymczasem liczą na chińskie inwestycje” – pisze gosc.pl

Na razie żadna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Pierwsi chrześcijańscy uchodźcy dotarli do Pragi w lutym. Ministerstwo powinno przeanalizować wnioski w ciągu trzech miesięcy, ale póki co skorzystało z możliwości wydłużenia tego czasu o pół roku. Uchodźcy chcą zachować pełną dyskrecję, gdyż obawiają się, że chińskie władze mogą szykanować ich krewnych.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net