3 kwietnia 2024
Wiadomości

Chińscy naukowcy odebrali sygnał z kosmosu, który mógł pochodzić od obcej cywilizacji. Raport o odkryciu zniknął ze strony

We wtorek w ubiegłym tygodniu chińscy naukowcy z pekińskiego Normal University poinformowali o odebraniu sygnałów, które mogły zostać wysłane przez ewentualną cywilizację obcych. Zastrzeżono jednak, że sprawę trzeba przebadać dokładniej. Jednak krótko później raport dotyczący odkrycia został usunięty z sieci.

Odkrycie sygnałów to zasługa grupy naukowców prowadzonych przez prof. Zhanga Tongjie’a. Prowadzi on badania cywilizacji pozaziemskich na Normal University. Sygnały wychwycono przez gigantyczny chiński teleskop Sky Eye (FAST).

Jak podano w raporcie, teleskop wychwycił sygnały, które mogą pochodzić od obcej cywilizacji. Teleskop jest szczególnie czuły na fale radiowe o niskiej częstotliwości. Wykorzystywany jest do poszukiwania ewentualnych obcych w ramach współpracy kilku instytucji, m.in. Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Już w 2020 roku natrafiono po raz pierwszy na dwie grupy podejrzanych sygnałów. Wychwycono je rok wcześniej. Badacze podali, że także w tym roku odebrano podobne sygnały pochodzące z planet spoza naszego układu słonecznego.

Zdaniem jednego z głównych badaczy, Penga Bo’a, jest „prawdopodobne”, że są to sygnały zawierające znaki od obcych cywilizacji. Zaznaczył jednak, że obecnie „nie mamy czasu, by je zidentyfikować”. Dodał, że odebrane sygnały różnią się od innych podobnych pochodzących z przestrzeni kosmicznej. Nie wyjaśniono jednak, na czym polega różnica.

– Podejrzany sygnał może być również jakimś rodzajem zakłóceń radiowych, wymaga to dalszych badań w celu potwierdzenia lub wykluczenia – zaznaczył prof. Zhang Tongjie.

Informacja o odkryciu pojawiła się na portalu „Science and Technology Daily”. To oficjalna gazeta chińskiego ministerstwa nauki i technologii.

Agencja Bloomberg poinformowała później, że z niewiadomych przyczyn raport został usunięty ze strony. Natomiast informacje z raportu krążą dalej po sieci i mediach, również chińskich.

– Znajdujący się w chińskiej prowincji Kuejczou teleskop Sky Eye (FAST) jest największym i najczulszym radioteleskopem na świecie. Średnica jego pojedynczej, ukrytej wśród gór czaszy to 500 metrów – podaje TVN24.

Radioteleskop ten ukończono w 2016 roku. W 2018 został wyposażony w dodatkowy sprzęt mający pomóc w odnalezieniu obcych cywilizacji w kosmosie.

Prace w zakresie poszukiwania kosmitów prowadzi od 2020 roku.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net