Chiński balon i UFO balonem amerykańskiego klubu baloniarzy? „Zaginiony w akcji” (WIDEO)

Wśród kilku zestrzelonych UFO jedno zidentyfikowano jako balon. Twierdzono, że najpewniej jest to chiński balon szpiegowski. Teraz na jaw wyszły nowe fakty. Balon należał najpewniej do amatorskiego klubu baloniarzy. Skontaktowało się z nim już FBI.

Większość obiektów nad USA i Kanadą z ostatnich dni wciąż pozostaje niezidentyfikowana. Jeden z nich natomiast prawie na pewno był balonem.

Media za przypuszczeniami Białego Domu podawały, że najpewniej był to chiński balon szpiegowski. Jak się jednak okazuje, niekoniecznie.

Amatorski klub baloniarzy ze stanu Illinois zgłosił, że jeden z ich małych balonów zaginął krótko po zgłoszeniu swojej lokalizacji nad Alaską. Tego samego dnia amerykańska armia zestrzeliła UFO w rejonie Alaski.

Członkowie klubu nie są pewni, czy to ich balon został zestrzelony, choć najpewniej tak się właśnie stało. Balon Pico Baloon K9YO nadawał sygnał odbierany w centrali klubu. Nagle jednak transmisja została przerwana.

– Nadajnik balonu Pico K9YO ostatni raz zgłosił swoją lokalizację 11 lutego o godzinie 00:48 w pobliżu wyspy Hagemeister po 123 dniach i 18 godzinach lotu – napisał klub baloniarzy w serwisie sibbb.org.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

W bazie danych baloniarzy balon otrzymał status „zaginiony w akcji”.

Tego typu balony wypuszczane są regularnie. Mają prosty nadajnik wysyłający sygnał, dzięki czemu można określić ich aktualną lokalizację. Trasa przelotu wspomnianego balonu pokrywa się z zestrzeleniem UFO przez amerykańskie lotnictwo.

Balony te mają około metr średnicy i są napełnione wodorem. Przed wypuszczeniem w powietrze umieszcza się pod nimi w specjalnym koszyku nadajnik z modułem GPS i anteną. Z boku z kolei umieszcza się mały panel słoneczny.

Balony wyposażone są również w spadochrony. Są w stanie okrążyć planetę w 15 dni. Latają na wysokości do 15 km.

o2.pl

fot. YT/West Georgia Amateur Radio Society

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net