Chińskie władze przeciwko religii

foto: twitter.com/JigmeUgen
foto: twitter.com/JigmeUgen

Xi Jinping, szef Komunistycznej Partii Chin deklaruje, że wszystkie Kościoły i wspólnoty religijne muszą uznawać władzę Komunistycznej Partii Chin, zaś sami jej członkowie mają zapomnieć o jakiejkolwiek wierze.

Przywódca chińskich komunistów określił działania Kościoła jako obce wpływy i nakazał Chińczykom walkę z nimi. – Musimy zdecydowanie stawiać opór zagranicznej infiltracji za pomocą religii i zapobiegać ideologicznym wykroczeniom ekstremistów – powiedział Xi. Dodał, iż wszyscy członkowie partii mają obowiązek być „nieustępliwymi marksistowskimi komunistami”.

Choć oficjalnie konstytucja ChRL zezwala na wolność wyznania, w praktyce władze tępią przejawy religijności i tolerują jedynie te instytucje pseudokościelne, które pozostają pod kontrolą KPCh (jak np. „Katolicki Kościół Patriotyczny”, nie uznający zwierzchnictwa papieża, lecz partii). Niszczone są kościoły, a wyznawcy muszą spotykać się potajemnie w domach. Prześladowania dotyczą również innych religii i wierzeń.

14 kwietnia w prowincji Henan doszło do brutalnego aktu przemocy wobec chrześcijan. Po tym, gdy władze zdecydowały się zniszczyć niewielki kościół, w obronie którego stanęli miejscowi wyznawcy Chrystusa. Li Jiangong i Ding Cuimei, małżeństwo z Zhumadian, próbowało zapobiec demolce i położyło się na drodze buldożerów. Budowlańcy przejechali po ciałach protestujących, co spowodowało śmierć Ding Cuimei. – Przejechanie buldożerem i pogrzebanie żywcem Ding Cuimei, spokojnej i głęboko wierzącej chrześcijanki, było aktem morderczym i okrutnym – mówi przedstawiciel organizacji China Aid, Bob Fu. – Ta sprawa to poważne pogwałcenie prawa do życia, wolności religijnej oraz prawa – dodaje Fu.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.