12 kwietnia 2024
Wiadomości

Chłodniej już było. Od jutra potężne upały w Polsce. IMGW ogłasza alarmy, nawet III stopnia (PROGNOZA POGODY)

Dziś pogoda jest wyższa, niż w ostatnich dniach, natomiast od jutra upałów można się spodziewać w całej Polsce. 30 stopni Celsjusza w cieniu będzie w wielu miejscach w Polsce stałym elementem dnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alert III stopnia dla województwa zachodniopomorskiego. Z kolei II stopień ostrzeżenia wydano dla województw: pomorskiego, zachodnich i północnych powiatów wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego, za wyjątkiem południowych powiatów.

W tych województwach temperatura wyniesie 30-31 stopni Celsjusza. Nad morzem i na południu kraju temperatura wyniesie 25-27 stopni, zaś w centrum i na wschodzie Polski termometry pokażą 24-26 stopni.

W czwartek i w piątek temperatura wzrośnie jeszcze bardziej. W czwartek przy granicy z Niemcami termometry pokażą 35 stopni w cieniu. Nad morzem zaś temperatura wyniesie 32 stopnie. Podobnie będzie w centrum i na południu Polski.

Trochę chłodniej będzie tylko na wschodzie kraju. Można oczekiwać 27-29 stopni Celsjusza.

W piątek temperatura nie odpuści. W niemal całej Polsce termometry wskażą powyżej 30 stopni. Miejscami w najcieplejszym momencie dnia temperatura w cieniu może wzrosnąć do 36 stopni Celsjusza.

Tylko w województwie zachodniopomorskim może być trochę chłodniej, choć wciąż gorąco. Temperatura wyniesie 26-27 stopni.

radiozet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net