W Syrii brakuje wody i żywności

foto: Felipe Muñoz, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Felipe Muñoz, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Podczas spotkania ze Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, syrokatolicki ordynariusz Aleppo zaalarmował o dramatycznej sytuacji wspólnoty, która podlega jego opiece. – Pozostające drobne zapasy nie pozwalają nam na zaspokojenie ogromnych potrzeb naszych wiernych – mówił abp Denys Antoine Chahda.

Liczba katolików w Aleppo ciągle spada. – Przed wybuchem wojny w mojej diecezji było 1500 rodzin, teraz pozostało ledwie 800 – wskazał abp Chahda. Kościół pomaga systematycznie wszystkim członkom wspólnoty. Dostarcza ubrania, żywność i lekarstwa, a także olej opałowy. – Zimą w Aleppo jest bardzo zimno, a od kilku miesięcy miasto jest bez prądu. Olej jest zatem jedynym sposobem, by rodziny mogły się ogrzać – wyjaśnia ordynariusz syryjskiego miasta.

Wojna zniszczyła wiele domów oraz ograniczyła dostęp do wody i elektryczności, z tego powodu wielu mieszkańców wyemigrowało z kraju. – Rodziny chrześcijańskie, które pozostały, to te najbiedniejsze, bo nie miały możliwości opuszczenia kraju – zaznaczał abp Chahda. Podczas bombardowania zniszczeniu uległa również syrokatolicka katedra i siedziba arcybiskupa. Kościół w Syrii nie poddaje się, nadal odprawiane są Msze św. i nabożeństwa.

Joan/pch24

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net