10 kwietnia 2024
Wiadomości

Chrześcijańscy przedsiębiorcy z Ashers Bakery przed sądem

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Rodzinna firma piekarnicza Ashers Bakery z Irlandii Płn. odmówiła wykonania tortu z wizerunkami bohaterów programu Sesame Street – Berta i Erniego – oraz napisu z poparciem dla tzw. „homomałżeństw”. „Pokrzywdzony” klient poskarżył się przed Komisja Równości, która w jego imieniu skierowała akt oskarżenia do sądu.

Sędzia Sądu Okręgowego w Belfaście Isobel Brownlie podtrzymując oskarżenie orzekła, że prowadzona przez chrześcijan piekarnia dyskryminowała klienta, odmawiając zrobienia tortu ze sloganem wspierającym lobby homoseksualne. – Oskarżeni bezprawnie dyskryminowali powoda ze względu na orientację seksualną – powiedziała. – To jest dyskryminacja bezpośrednia, na którą nie ma uzasadnienia – dodała. Zdaniem sądu Ashers Bakery nie może odmawiać usługi, skoro „prowadzi działalność dla zysku” i nie jest organizacją religijną. Dodała także, że ​​sąd uznał, iż pracownicy mają „prawdziwe” i głębokie przekonania religijne, ale nie stoją ponad prawem.

Sąd nie dopatrzył się także niczego złego w fakcie, iż oskarżeni ani nie znali wcześniej powoda, ani nie dopytywali się o jego orientację seksualną. Werdykt sądu zobligował oskarżonych do wypłacenia 500 funtów odszkodowania.

Firma Ashers Bakery, która zatrudnia 80 pracowników w dziewięciu oddziałach w hrabstwie Antrim, prowadzona jest przez rodzinę McArthur. Finansowego wsparcia w celu pokrycia niebagatelnych kosztów procesu udzieliły jej inne instytucje i firmy chrześcijańskie. Tuż przed ogłoszeniem wyroku, głos zabrał dyrektor Daniel McArthur. – Z radością pragniemy służyć wszystkim, ale nie możemy promować postaw, która wykraczają przeciwko temu, co Biblia mówi o małżeństwie. Staraliśmy się kierować w naszych działaniach naszymi chrześcijańskimi przekonaniami – powiedział właściciel piekarni. „Pokrzywdzony” chciał zamówić tort na majową imprezę związaną z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii.

Mug/catholicherald.co.uk, christiantoday.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net