3 kwietnia 2024
RodzinaWiadomości

Chrześcijański Kongres Społeczny w Warszawie

3 października w stolicy odbędzie się Chrześcijański Kongres Społeczny. Zgromadzeni goście będą debatować na temat wartości cywilizacji chrześcijańskiej we współczesnym społeczeństwie, zwłaszcza w Polsce. Kontrrewolucja.net objęła patronatem to wydarzenie.

Kongres organizowany jest przez Prawicę Rzeczypospolitej, Instytut Ordo Caritatis i Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się eksperci z różnych dziecin, których łączy jedno: zaangażowanie i troska o cywilizację chrześcijańską. Na Kongresie gościć będą m.in. dr Joanna Banasiuk, dr inż. Antoni Zięba, prof. Janusz Kawecki, Marian Piłka, Tomasz Terlikowski, Piotr Semka. Pojawią się również goście z zagranicy – George Rukhadze oraz Guido van Beusekom. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 w gmachu NOT przy ul. Czackiego 3/5.

„W ostatnich latach, także w Polsce, wdzieliśmy systematyczny demontaż prawa chroniącego życie, podważanie podstaw wychowania szkolnego, bierność wobec wywrotowych tendencji w polityce Unii Europejskiej. Stąd też inicjatywa tego kongresu. Opinia chrześcijańska w Polsce musi być siłą sprawczą i podmiotową” – informują organizatorzy wydarzenia. Powołują się przy tym na słowa św. Jana Pawła II, który głosił, iż „Europa nie powinna dzisiaj tylko odwoływać się do swojej chrześcijańskiej przeszłości. Musi także nauczyć się znów kształtować swoją przyszłość w spotkaniu z Osobą i orędziem Jezusa Chrystusa”.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ

foto: Facebook.com
foto: Facebook.com

MGOT/informacja prasowa Prawicy RP

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net