Ciąg dalszy bezprawnej cenzury rządowej? Portal „Najwyższego Czasu!” nie działa. „Zablokowany na polecenie służb” (AKTUALIZACJA)

Portal nczas.com w dniu dzisiejszym nie jest dostępny. Na profilu portalu na Twitterze poinformowano o sytuacji. – Czekamy na potwierdzenie naszych domysłów – napisał na Twitterze Adam Wojtasiewicz z portalu nczas.com. Później redaktor naczelny portalu dr Tomasz Sommer poinformował, że ma „pewność”, że blokada nastąpiła „na polecenie służb specjalnych”.

Osoby chcące przejrzeć treści na portalu nczas.com nie mają takiej możliwości.

– Strona internetowa pod adresem https://nczas.com/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy – czytamy po wpisaniu adresu portalu.

Taki komunikat wyświetlał się już wcześniej przy stronach, które zostały niecały rok temu wyłączone na polecenie władz. Takie działanie jest wprost cenzurą i jest niezgodne z prawem.

Jak napisano w komunikacie opublikowanym na twitterowym profilu portalu, „od wczoraj są problemy z naszą stroną, chociaż tak naprawdę działa ona poprawnie”.

– Problem dotyczy polskich operatorów – w skrócie ich serwery DNS przestały zwracać poprawnie rekord A dla domeny nczas.com co skutkuje nieznalezieniem strony przez większość czytelników. Nie wiemy jeszcze, co jest przyczyną, wysłaliśmy zapytania do wszystkich operatorów. Problem leży poza nami i na razie możemy się jedynie domyślać, o co chodzi – napisano w komunikacie na Twitterze.

Podano także możliwość obejścia problemu dla bardziej zdeterminowanych czytelników.

– Nie ma przypadków. Czekamy na potwierdzenie naszych domysłów – skomentował na Twitterze Adam Wojtasiewicz z portalu nczas.com.

Dodał, że dla niego „to pewne”, że to odgórne działanie. Jednak „nikt nie chce się przyznać”.

Podejrzenia rządowego działania są niestety mocno osadzone w realiach bezprawnych, totalitarnych działań rządu PiS. Ostatnio rząd nakazał wyłączenie strony Polskiego Ruchu Antywojennego założonego przez Leszka Sykulskiego. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Z kolei niecały rok temu na polecenie rządu wyłączono dostęp do wielu niezależnych portali. Bezprawne i nieuzasadnione działania rządu i podległych mu sił sprawiły, że wielu dziennikarzy straciło pracę.

Jednocześnie tego typu działań władza nie stosuje wobec wielkich mediów, w tym tych, które w swojej propagandzie określa jako wrogie czy wprost insynuuje im działalność na szkodę państwa. Jak zwykle, władza w wykonaniu PiS jest bezsilna wobec silnych, więc „odbija” sobie na słabszych, niezależnych podmiotach.

AKTUALIZACJA

Redaktor naczelny portalu Tomasz Sommer poinformował po godz. 17 na Twitterze, że blokada na polecenie służb specjalnych jest już pewna. Oznacza to, że rząd kolejny raz dopuszcza się nielegalnych praktyk względem niezależnych mediów.

– Mam już pewność, że portal nczas.com został zablokowany na polecenie służb specjalnych. Zwracam się do @prezydentpl @PremierRP z oficjalnym pytaniem czy zatwierdzili to skandaliczne łamanie konstytucji. Panie Prezydencie, Panie Premierze czy wiecie co robicie? – napisał na Twitterze Sommer.

twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. Tt/NCZAS.COM

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Ciąg dalszy bezprawnej cenzury rządowej? Portal „Najwyższego Czasu!” nie działa. „Zablokowany na polecenie służb” (AKTUALIZACJA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net