Ciąg dalszy rewolucji w Irlandii. Państwo chce ingerować w Kościół

pixabay (kolaż)

Irlandzcy politycy chcą wprowadzenia w Kościele kapłaństwa kobiet, „homoseksualnych małżeństw”, prawa do mordowania dzieci w katolickich szpitalach oraz zakazu chrztu niemowląt. Postulaty te podniesiono dwa miesiące przed planowaną wizytą papieża Franciszka w stolicy tego kraju, Dublinie.

W ramach „walki o równouprawnienie”, w zeszłym tygodniu minister kultury poprowadziła liturgię Komunii Świętej po tym, jak proboszcz nie stawił się w sobotę na wieczorną Mszę świętą.

– Zgorszenie i tak było wielkie, bo pani Madigan słynie z proaborcyjnych poglądów, a przy okazji liturgii zażądała, by Kościół wprowadził kapłaństwo kobiet. Zapowiedziała, że będzie o tym rozmawiać z Papieżem, podczas jego sierpniowej wizyty w Irlandii. Poparł ją w tym premier Leo Varadkar, dla którego kapłaństwo kobiet to równouprawnienie w miejscu pracy. Przyznał jednak, że na skutek rozdziału państwa od Kościoła są to sprawy, na które on nie ma bezpośredniego wpływu – informuje gosc.pl.

Premier zapowiedział jednak, że będzie chciał wprowadzenia do kościelnych szpitali prawa do zamordowania nienarodzonego dziecka. Przygotowywane przez jego rząd prawo przewiduje klauzulę sumienia dla pracowników, ale nie dla instytucji.

Varadkar twierdzi też, że w planowanym na sierpień Światowym Spotkaniu Rodzin powinny uczestniczyć „rodziny związków jednopłciowych”. Należy dodać, że sam premier jest czynnym homoseksualistą.

W podobnym tonie wypowiedziała się prezydent tego kraju, Mary McAleese. Oprócz pochwały dla sodomii, stwierdziła, że chrzest niemowląt jest pogwałceniem wolności sumienia.

gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net