Ciągle możemy negocjować w sprawie węgla

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Przedstawiciel PiS wniedawnym wywiadzie zapowiadał twarde negocjacje w obronie udziału węgla w polskim miksie energetycznym i zrozumienia dla szczególnej sytuacji Polski. Eksperci podkreślają, że istnieją mechanizmy, które pozwolą zredukować emisję CO2.

– Unijny pakiet energetyczno-klimatyczny jest oczywiście wyzwaniem dla polskiej gospodarki. Z tym że przyjęto również rozwiązania, które mają zmniejszyć obciążenia i ułatwić modernizację polskiej energetyki i przemysłu – skomentował ekspert ds. klimatu Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, Marek Wąsiński. – Rozmowy dotyczące szczegółów właśnie trwają, także – obok ustępstw, które już są na stole – istnieje szansa na wynegocjowanie kolejnych – dodał Wąsiński, podkreślając, że nie ma możliwości, aby te cele zmienić.  – Natomiast nadal możliwe jest wynegocjowanie korzystnych dla Polski rozwiązań na poziomie dyrektyw wprowadzających pakiet w życie – podsumowuje.

Z kolei według Julii Michalak (demosEUROPA) polski rząd może próbować domagać się zwiększenia puli darmowych uprawnień dla elektroenergetyki, czy zwiększenia liczby uprawnień tworzących fundusz modernizacyjny. Ponadto w planach jest powołanie otwartego dla wszystkich funduszu innowacji, w którym znajdzie się 400 mln uprawnień. – Polska może starać się, aby do tego funduszu wszystkie kraje miały zagwarantowany równy dostęp – podsumowuje Michalak.

Podo/bankier.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net