Ciepło i deszczowo, temperatura do 8 stopni Celsjusza (PROGNOZA POGODY)

W większości kraju można spodziewać się chmur i deszczów. Nad morzem możliwe przejaśnienia, w górach zaś spadnie śnieg. Temperatura wyniesie 3-8 stopni Celsjusza.

Na północy i zachodzie Polski będzie najładniejsza pogoda. – Tu zza chmur wyjdzie słońce i mieszkańcy Pomorza Gdańskiego oraz środkowej części Wybrzeża mogą się spodziewać słońca stosunkowo dużo, zwłaszcza w drugiej części dnia – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

W pozostałej części kraju utrzyma się zachmurzenie. Miejscami możliwe są niewielkie przejaśnienia oraz przelotny deszcz.

Najwięcej opadów można spodziewać się na południu Polski, szczególnie na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce.

– Na obszarach podgórskich i w górach opady deszczu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem, a wysoko w Tatrach i Beskidach w śnieg – dodał Ogrodnik.

Na południowym wschodzie temperatura w ciągu dnia wyniesie 3-5 stopni Celsjusza. Z kolei nad morzem można spodziewać się w najcieplejszym momencie 8 stopni.

– Po tych mrozach występujących całą dobę to te dni przyniosą nam trochę ulgi i będzie można ubrać się nieco lżej. Jednak trzeba uważać na wiatr, który przez najbliższe dni może być chwilami porywisty – zaznaczył Michał Ogrodnik z IMGW.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net