Co tam w państwowych instytucjach? Były dyrektor Lasów Państwowych, który kupił dom za bezcen, wrócił do pracy

Były dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, który zasłynął z tego, że kupił od kierowanej przez siebie instytucji dom z 95-proc. bonifikatą, znowu pracuje w instytucji. Został dyrektorem regionalnym w Poznaniu.

O skandalu związanym z ówczesnym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych pisaliśmy w kwietniu. Konieczny kupił dom o wartości 190 tys. zł za 9,5 tys. zł, po czym przepisał go na syna. Po publikacji afery przez „Onet” Konieczny został odwołany.

Teraz jednak – po zaledwie czterech miesiącach – wraca jako dyrektor regionalny w Poznaniu.

– W siedzibie poznańskiej dyrekcji odbyło się uroczyste mianowanie nowego dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica przekazał akt powołania dyrektorowi Andrzejowi Koniecznemu – poinformowano na stronie poznańskiej dyrekcji lasów.

– Konieczny to absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. W 2004 r. otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Andrzej Konieczny był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych od 2018 r. Wcześniej był wiceministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. Jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej – podaje onet.pl.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.