„Communications Biology” publikuje tekst o użyciu amantadyny. Autorzy polecają ją do leczenia Covid-19. Tekst nadesłano już rok temu

– Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 – czytamy w „Communications Biology”. Autorzy publikacji i przeprowadzonych badań polecają ją jako „sposób leczenia Covid-19”. Tekst został wysłany rok temu, ale dopiero teraz został opublikowany. Covidianie przekonują, że skoro amantadyna nie przeszła badań klinicznych, to nie można rzekomo jej stosować w leczeniu, choć w tej samej sytuacji znajdują się obecnie promowane preparaty od globalnych koncernów i wobec nich takich zastrzeżeń nie mają.

Lekarze i naukowcy od początku Wielkiej Histerii pracowali nad metodą leczenia choroby koronawirusowej. Jednym z „kandydatów” była amantadyna. W Polsce propozycję leczenia tym środkiem rozpowszechnił dr Włodzimierz Bodnar. Został jednak sterroryzowany przez rząd i ogłupiony tłum, przy pomocy opłacanych wielkich mediów. Co ważne, wmawiano, że ten zachęca rzekomo do samodzielnego stosowania, choć lekarz wyraźnie podkreślał, że nie należy dozować sobie jej „na własną rękę” ale dopiero po konsultacji z lekarzem, który wyznaczy odpowiednią dla danej osoby dawkę.

CZYTAJ TEŻ: „Amantadyna hamuje SARS-CoV-2 in vitro”. Naukowcy z niemieckiego ministerstwa zdrowia opublikowali wyniki swoich badań

Ostatecznie, w wyniku mocnego nacisku społecznego, rozpoczęły się badania nad amantadyną, choć mało o nich słychać i idą powoli. Rozpoczęły się one w kwietniu.

CZYTAJ TEŻ: Trwają prace nad lekiem na Covid-19 wielkich koncernów. O amantadynie z kolei ani widu ani słychu

Amantadynę stosowano w leczeniu ciężkich przypadków grypy także w Polsce. W dokumencie z 2009 roku Andrzej Horban, wówczas dr hab. – zalecał właśnie taką terapię.

CZYTAJ TEŻ: Horban polecał amantadynę w leczeniu ciężkich przypadków grypy wraz z szefem GIS ponad 10 lat temu

Teraz w „Communications Biology” należącym do grupy „Nature” pojawił się artykuł, który badacze wysłali do redakcji już w grudniu ubiegłego roku. – Naukowcy z Danii, Niemiec i Grecji wykazali, że amantadyna i heksametylenoamiloryd (HMA) blokują aktywność kanału jonowego białka E z wirusa SARS-CoV-2 – wiroporyny występującej w otoczce koronawirusów. Działania takiego nie ma natomiast pochodna amantadyny, rymantadyna – czytamy na polsatnews.pl.

Wiroporyny to małe białka kodowane przez wirusy tworzące pory w błonie komórek u osoby, w której się znajdują. Aktywność ta modyfikuje kilka funkcji komórkowych, m.in. przepuszczalność błony, równowagę jonów wapnia, przebudowę błony i transport glikoprotein. Białko E to wiroporyna obecna w otoczce wirusa SARS-CoV-2.

Amantadyna i HMA wiążą się z białkiem E, co oceniono za pomocą symulacji NMR roztworu oraz dynamiki molekularnej. Autorom badania udało się przy tej okazji zidentyfikować dwie nowe wiroporyny koronawirusa: ORF7b i ORF10, pokazując aktywność kanału jonowego na systemie ekspresji oocytów żady szponiastej. Ponadto amantadyna blokuje także aktywność odkrytego kanału ORF10. Innymi słowy, działa na dwa cele jednocześnie.

– Dlatego proponujemy amantadynę jako nowy, tani, łatwo dostępny i skuteczny sposób leczenia COVID-19 – podkreślają autorzy badania.

Osoby i instytucje biorące udział w propagowaniu Wielkiej Histerii stanowczo zwracają uwagę na to, że amantadyna nie przeszła testów klinicznych, w związku z tym nie powinno się z niej korzystać przy leczeniu ludzi. Te zaś mają zakończyć się najwcześniej za dwa lata. Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła zauważa, że to „zupełnie jak normalnie byłoby ze szczepionkami”, tj. z dopuszczonymi jedynie warunkowo do obrotu w krajach UE preparatami na koronawirusa, co do których jakości jest mnóstwo widocznych powszechnie zdroworozsądkowych zastrzeżeń. – Ciekawe, dlaczego lek traktuje się inaczej, nie? – pyta na koniec wpisu Cwikła.

CZYTAJ TEŻ: Trwają prace nad lekiem na Covid-19 wielkich koncernów. O amantadynie z kolei ani widu ani słychu

Artykuł redakcja czasopisma otrzymała już rok temu. Dopiero teraz jednak tekst został opublikowany. Na temat możliwości leczenia amantadyną choroby koronawirusowej powstało już wiele niezależnych od siebie publikacji. Część ekspertów zaznacza, że laboratoryjne wyniki badań nie muszą dać takiego samego efektu u chorego człowieka.

Inna sprawa, że aby w obecnej sytuacji wierzyć, że nie chodzi o obronę interesu koncernów zbijających majątek na preparatach a o rzekome dobro ludzkie, trzeba być niesamowicie naiwnym. Delikatnie mówiąc.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net