Córka członka rządu wiceprezesem sądu. Forsował ją Ziobro

twitter.com/info_prasowa (kadrowane)

Anna Szwed-Szczygieł, córka wiceministra resortu rodziny z rządu PiS została wiceprezesem sądu okręgowego w Bielsku-Białej. Została powołana przez ministra Ziobrę, choć jej kandydatura została negatywnie zaopiniowana przez sędziów aż dwukrotnie. Czy wiele się więc zmieniło?

Nowa wiceprezes jest córką Stanisława Szweda, „wieloletniego bielsko-bialskiego posła PiS i wiceministra resortu rodziny” w rządzie PiS.

Portal oko.press ujawnił, że kandydaturę córki członka partii od miesięcy forsował Zbigniew Ziobro. Wcześniej, zgodnie z ustawą, musiał w sprawie jej kandydatury zasięgnąć opinii zgromadzenia ogólnego sędziów orzekających w tym okręgu. Ta wypadła dla niej bardzo niekorzystnie. Jak podaje serwis w październiku 2016 roku aż 47 osób głosowało przeciwko tej kandydaturze, 11 – za, 8 wstrzymało się od głosu. – To oznaczało, że minister mógłby powołać Szwed-Szczygieł na stanowisko prezesa tylko za zgodą Krajowej Rady Sądownictwa. Resort Ziobry nie wystąpił jednak o opinię do KRS – podaje oko.press.

Od wielu miesięcy minister Zbigniew Ziobro tłumaczy przeprowadzenie reformy w sądownictwie koniecznością rozbijania korporacyjnych układów w sądach.

gazeta.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.