Merkel bez CSU?

Bawarska CSU może nie udzielić poparcia Angeli Merkel w przyszłorocznych wyborach do Bundestagu, jeśli w polityce pani kanclerz nic się nie zmieni. Chodzi o kwestie imigrantów oraz stosunek do AfD, do którego Merkel jest nastawiona wrogo.

foto: twitter.com/MISTERO_MISTERI
foto: twitter.com/MISTERO_MISTERI

CSU i CDU współpracują już od lat powojennych, z krótką przerwą w okresie lat 70. Tandem znów może zostać rozbity – CSU zapowiada, że jeśli nic się nie zmieni, stworzy własną kampanię wyborczą i nie poprze Merkel. Wszystko przez katastrofalnie ocenianą działalność kanclerz w kwestii imigrantów. Informację podał tygodnik „Der Spiegel” powołując się na ministra transportu Alexandra Dobrindta, który zasugerował, iż jest „sprawą otwartą, czy obie partie opracują wspólny program wyborczy”. Lider partii i jednocześnie premier Bawarii, Horst Seehofer, potwierdza: jeśli obie grupy nie wypracują kompromisu, CSU nie przyłączy się do kampanii Angeli Merkel. Dodał również, iż CDU dawno przestało być już partią chrześcijańską.

O rosnącym sporze między partiami mówił również sekretarz generalny CSU, Andreas Scheuer. – Błędem byłoby ukrywanie tego – przyznał polityk dodając, że wciąż trwają próby osiągnięcia konsensusu. – W najbliższym czasie dojdzie do intensywnej wymiany poglądów; spokojnie popatrzymy, czy się to uda – dodał Scheuer.

O rozłamie między koalicjantami mówi się już od dawna. Seehofer wielokrotnie krytykował Merkel za jej politykę imigracyjną (TUTAJ). To pierwszy raz jednak, gdy CSU otwarcie przyznaje, iż ma w planach konkurencyjną kampanię i nie wesprze Merkel.

MGOT/tvn24.pl, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.