5 grudnia 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Cud za sprawą bł. księdza Jerzego

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Już jutro w katedrze w Créteil pod Paryżem nastąpi uroczyste zakończenie procesu w sprawie domniemanego cudu za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszki. Jutrzejszy dzień jest także dniem urodzin wielkiego polskiego kapłana.

14 września będzie trzecią rocznicą niewytłumaczalnego medycznie uzdrowienia Françoisa Audelana z nietypowej przewlekłej białaczki szpikowej, które było przedmiotem procesu. Akta w tej sprawie przesłane zostaną do watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jeśli konsulta lekarska potwierdzi niewytłumaczalny charakter uzdrowienia, konsulta teologiczna stwierdzi związek między uzdrowieniem a modlitwą za wstawiennictwem bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Wtedy zaś prefekt urzędu będzie mógł prosić papieża o zgodę na wydanie dekretu o cudzie zaistniałym za wstawiennictwem polskiego kapłana. Otworzy to drogę do jego kanonizacji.

François Audelan, 58-letni ojciec trzech córek, od 11 lat chorował na nietypową odmianę przewlekłej białaczki szpikowej. Nie pomogły mu stosowane chemioterapie ani przeszczep szpiku kostnego. Pod koniec 2011 roku jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Nie mógł już prawie w ogóle samodzielnie chodzić. W sierpniu 2012 roku tracił przytomność. Lekarze poinformowali żonę, że nie ma dla niego już ratunku – komórki rakotwórcze rozprzestrzeniły się w całym organizmie.

Do chorego wezwano ks. Bernarda Briena, by udzielił mu namaszczenia. Wcześniej kapłan był w Warszawie przy grobie bł. Jerzego Popiełuszki, gdzie zapoznał się z jego życiem. Zauważył, że ma tę samą datę urodzin, co były kapelan „Solidarności” – 14 września 1947. Jest to również święto Znalezienia Krzyża. Po powrocie do Francji zaczął propagować kult polskiego kapłana. Po udzieleniu umierającemu sakramentu chorych, modlił się nad chorym za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego. Gdy ks. Brien odszedł, F. Audelan otworzył oczy i zapytał obecną przy nim żonę: „Co się stało?”. Było to 14 września 2012 r.

W ciągu kilku dni przeprowadzono szczegółowe badania – po białaczce nie było śladu. Chorego wypisano do domu. Powrót do pełni zdrowia potwierdza wypis ze szpitala z 7 grudnia 2012 r.

Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas Mszy św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie, w obecności ok. 150 tys. wiernych.

CWIK/gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net