Dramatyczny finał ćwiczeń w Drawsku

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Służby miały sprawdzić, jak radzą sobie w starciu z grupą terrorystów. Symulacja zakończyła się pobytem siedmiorga dzieci w szpitalu. Ćwiczenia przebiegały niezwykle realistycznie: przy użyciu granatów, w gryzącym dymie i przy strzałach. – Realizm zapewnia nam pewien komfort ćwiczenia – tłumaczą się służby.

Ćwiczenia odbyły się w gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Policja, wojsko, pogotowie oraz służby rozdzieliły niektórym z nich role poszkodowanych bądź przetrzymywanych, ćwiczenia przebiegły sprawnie, lecz wkrótce siedmioro z dzieci poczuło się źle. Uczniom zaszkodził m.in. gaz, który miał imitować dym z pożaru. Kilkoro dzieci umieszczonych w specjalnych namiotach poczuło się słabo z braku powietrza.

– Można komuś powiedzieć, że pali się w tym miejscu i ma gasić, ale ten człowiek może sobie co innego wyobrażać. My tu nie zostawiamy miejsca na wyobrażanie. Strażacy przyjeżdżają i zastają pewną określoną sytuację – tłumaczył Jacek Dziurdz ze Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Strażacy przekonują, że dzieci, które zasłabły podczas ćwiczeń, wcześniej również miewały podobne problemy podczas szkolnych apeli. Tymczasem dwie uczennice nadal pozostają w szpitalu. Jedna z nich przez dłuższy czas pozostawała w śpiączce z niewiadomych przyczyn. Pozostałe dzieci trafiły już do domów.

Podo/tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net