29 lutego 2024
Wiadomości

Ćwiczenia zwiadowczych wojsk rosyjskich

Jak informuje rosyjskie Ministerstwo Obrony, około 2 tys. żołnierzy z oddziałów zwiadowczych i specjalnych rozpoczęło właśnie ćwiczenia na południu Federacji Rosyjskiej. Manewry potrwają miesiąc w obwodach: wołgogradzkim, kraju stawropolskim oraz republikach kaukaskich blisko granicy z Ukrainą.

Nie jest wykluczone, że ruchy wojsk Federacji Rosyjskiej na terenie Południowego Okręgu Wojskowego mają wpłynąć na wynik rozmów w Mińsku. Mobilizacja wojska na terenie przygranicznym może okazać się nie tylko demonstracją siły, ale wpłynąć znacząco na wynik negocjacji pomiędzy Ukrainą, Niemcami, Francją i Rosją.

“Na terytorium Południowego Okręgu Wojskowego zaczęły się ćwiczenia terenowe na dużą skalę z udziałem żołnierzy oddziałów zwiadowczych i specjalnych. Zwiadowcy Południowego Okręgu Wojskowego w ciągu miesiąca będą doskonalić umiejętności terenowe na siedmiu poligonach w obwodzie wołgogradzkim, kraju stawropolskim, republikach: Czeczeńskiej, Dagestańskiej, Adygejskiej, Karaczajsko-Czerkieskiej, Osetii Południowej” – poinformowano w komunikacie Południowego Okręgu Wojskowego.

Do ćwiczeń wykorzystywany będzie sprzęt zwiadowczy krótkiego zasięgu SBR-3, telekomunikacyjny i nawigacyjny. To nie jedyne ćwiczenia przy granicy z Ukrainą. Na zajętym przez Rosję Krymie swoje manewry rozpoczęła rosyjska Flota Czarnomorska. Udział w ćwiczeniach bierze 600 żołnierzy i 50 jednostek sprzętu wojskowego.

Szy/radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net