Cwikła punktuje „dobrą zmianę” w mediach: Czy tekst TVP Info to efekt „wzięcia na dywanik” Kurskiego?

Facebook Dominik Cwikła

Dominik Cwikła, dziennikarz i założyciel portalu Kontrrewolucja.net na swoim Facebooku punktuje ostatnio opublikowany na stronie TVP Info materiał, którego źródłem są „odkrycia” pracowników „Gazety Polskiej”.

Dziennikarz stwierdza, że w mediach nie zaszła „żadna zmiana”. – Gdy „niepokorni” byli w opozycji, narzekali na monopol medialny dużych koncernów oraz zbyt bliską ich współpracę z telewizją państwową. W szczególnej nienawiści była […] „Gazeta Wyborcza”. Tymczasem teraz – w czasach „dobrej” zmiany – na stronie głównej TVP Info pojawił się tekst „Hodowla niezgodna z zezwoleniami, niejasna sytuacja podatkowa. Kulisy biznesu futrzarskiego”. Źródło: „Gazeta Polska”, należąca do Sakiewicza i blisko związana z partią Prawo i Sprawiedliwość – wyjaśnia Dominik Cwikła.

– Sama „informacja” na stronie – wyraźnie stronnicza, przedstawiająca jeden punkt widzenia, zresztą forsująca liczby, odnośnie których można mieć poważne wątpliwości (sam nie wiem, czy bardziej nie ufam tym z GazWybu czy z GaPola – naprawdę to jest ta sama postawa arogancji, tylko z inną forsowaną partią) – dodaje dziennikarz.

Publicysta zauważa też, że dziwnym zbiegiem okoliczności zbiega się to z zapowiedzią posła Czabańskiego z wzięciem „na dywanik” prezesa TVP, Jacka Kurskiego. – Państwowa telewizja podaje „rewelacje” za pracownikami tejże gazety. Z pewnością zupełnym przypadkiem jest, że Kaczyński popiera projekt lobbystów niemieckich firm utylizacyjnych; że ten projekt – po wycofaniu go bodajże przez Nowoczesną – został złożony przez posła PiS. I zupełnym przypadkiem jest, że poseł Czabański wprost i bez krępacji zapowiedział na Twitterze „wzięcie na dywanik” Kurskiego, prezesa TVP po tym, jak w programie „Warto rozmawiać” emotywistyczne hasła „ekologów” zostały zwyczajnie zaorane merytoryką […], ponadto jeden z dziennikarzy wspomnianej gazety pokazał wybitnie chamską postawę żując gumę (!) w programie na żywo – punktuje Cwikła. – Czy obecny materiał jest efektem tego „wzięcia na dywanik” Kurskiego przez posła Czabańskiego? To jest ta „niezależność”? – pyta.

– Wciąż mnie zastanawia, dlaczego ta partia ma tak duże poparcie. Przecież ich słowa i „niepokorność” jest już mniej warta nawet od Platformy… – konkluduje.

https://www.facebook.com/dominik.cwikla/posts/1752203724804558

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net