Cyberatak na irański ośrodek nuklearny. „Sprawcą jest Mossad”

Wczoraj po południu publiczne radio państwa położonego w Palestynie poinformowało, że Mossad przeprowadził cyberatak na irański ośrodek nuklearny Natanz, w efekcie czego nastąpiła awaria. Rząd tego kraju nie skomentował incydentu.

Wiceprezydent Iranu i szef Irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi ocenił, że awaria w dostawie energii elektrycznej w zakładach wzbogacania uranu w Natanz to „akt terroryzmu jądrowego”.

– Iran zastrzega sobie prawo do odwetu na sprawcach – oświadczył Salehi i przypomniał, że trzeba „zwalczać takie przejawy terroryzmu jądrowego”.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Wcześniej rzecznik irańskiej Organizacji Behruz Kamalwandi poinformował, że w wyniku ataku izraelskiego wywiadu nie było ofiar w ludziach ani skażenia terenu.

Do awarii doszło dzień po tym, jak w ośrodku uruchomiono nowe zaawansowane wirówki do wzbogacania uranu. Położony na pustyni w prowincji Isfahan obiekt jest centralnym punktem irańskiego programu wzbogacania uranu. Jest monitorowany przez inspekcję Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Radio Kan, publiczny nadawca państwa położonego w Palestynie, powołując się na źródło w Mossadzie, poinformowało, że zniszczenia są „znacznie większe”, niż poinformował Iran.

tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Cyberatak na irański ośrodek nuklearny. „Sprawcą jest Mossad”

  • Avatar
    13 kwietnia 2021 o 10:51
    Permalink

    To możliwe znając żydowskie służby Mosadu i Shin betu można być prawie pewnym że są do tego zdolne tak jak z wybuchem w Libanie oni sami są takimi mordercami i kłamcami że zaczynają już sie gubić w tych wszystkich zbrodniach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.