CYRK! Policja chce uchylenia immunitetu posłom Konfederacji za BRAK MASEK! Posła Brauna chcą ukarać 10 razy

Policja wysłała wniosek o uchylenie immunitetu połowie posłów Konfederacji. W przypadku posła Grzegorza Brauna, policja chce uchylenia 10-krotnie. Powód? Brak maski, którą rząd życzył sobie, aby ludzie nosili w czasie Wielkiej Histerii.

– 19 maja 2021 roku poseł Konfederacji Grzegorz Braun doprowadził do przerwania nadzwyczajnej sesji rady Rzeszowa. Powód? Mimo próśb nie chciał założyć maseczki. Prawdopodobnie z tego powodu ukarać go za wykroczenie chce policja. Nie jego jedynego. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, immunitety może stracić aż pięciu posłów Konfederacji, czyli niemal połowa koła tej partii – czytamy na rp.pl.

Wnioski o zgodę na ukaranie posłów wysłał do Sejmu komendant główny policji. Niektórych posłów policja chciałaby ukarać wielokrotnie.

Najmocniej służby zawzięły się na posła Grzegorza Brauna. W jego sprawie spłynęło aż 10 wniosków. Z kolei poseł Jakub Kulesza może zostać ukarany trzykrotnie.

Posłowie Konrad Berkowicz, Robert Winnicki i Krzysztof Bosak mają zostać ukarani za jedno wykroczenie. Policja nie wskazuje, o jakie wykroczenie miałoby chodzić w ich przypadku.

– Do momentu prawomocnego zakończenia postępowania i podejmowanych czynności wobec konkretnych osób, zwłaszcza jeżeli dotyczą parlamentarzystów, nie komentujemy tych spraw – aby z jednej strony uszanować prawo do prywatności osób, których sprawy dotyczą, a z drugiej nie dawać żadnych podstaw do twierdzenia, że za pośrednictwem mediów policja próbuje wpłynąć na organy właściwe do podejmowania decyzji – podało biuro prasowe Komendy Głównej.

Jarosław Urbaniak z KO, wiceszef komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych powiedział, że „w większości są to sprawy dotyczące nienoszenia maseczek”.

„Rzeczpospolita” próbowała skontaktować się z posłami, których dotyczy sprawa. Z posłem Braunem nie udało się skontaktować. Z kolei Bosak powiedział, że o sprawie dowiedział się od redakcji gazety. Podobnie Kulesza.

– Sprawdziłem daty. Wnioski dotyczą braku maseczki podczas konferencji prasowych na świeżym powietrzu, w których brałem udział w ramach wykonywania mandatu posła. Konferencji prasowych dotyczą też prawdopodobnie wnioski w sprawie Konrada Berkowicza, Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego – powiedział poseł Kulesza.

– Podczas jednej z tych konferencji nie było policji, która najwyraźniej mandatami chce nas ukarać na podstawie nagrań. Pytanie, czy taki sam mandat dostanie popierany przez m.in. KO prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który 11 dni później w tym samym miejscu zorganizował konferencję bez maseczki – dodał i przypomniał, że z analiz wynika, iż rzekomy nakaz noszenia masek nie miał podstawy ustawowej.

– Policja ma chyba za dużo czasu i energii, by angażować Sejm – stwierdził poseł Jakub Kulesza.

Rozpatrywanie wniosków w sprawie posłów Konfederacji zaplanowano na lipiec i wrzesień.

Przypominamy, że nie tylko opinie prawników, ale i decyzje sądów wskazują, że noszenie masek było nie nakazem, a życzeniem rządzącej oligarchii. Zdecydowana większość spraw dotyczących nienoszenia masek kończyła się orzeczeniem korzystnym dla oskarżonego lub wniosek przeciwko takiej osobie w ogóle był przez sąd odrzucany.

rp.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “CYRK! Policja chce uchylenia immunitetu posłom Konfederacji za BRAK MASEK! Posła Brauna chcą ukarać 10 razy

  • 9 lipca 2022 o 19:19
    Bezpośredni odnośnik

    To nie jest cyrk, lecz wykorzystywanie aparatu państwowego do prześladowania przeciwników politycznych. Czyli partyjniacki totalitaryzm.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net