Cyrograf i wandalizm – oto mniej „zabawne” oblicze Halloween

Freeimages.com

Zwolennicy przeszczepiania na grunt polski Halloween przekonują, że to „niewinna zabawa”. Tymczasem w ramach halloweenowej zabawy organizatorzy zachęcali dzieci w Bytomiu do podpisywania cyrografu. Z kolei w Warszawie obrzucono jajkami drzwi mieszkań rodzin, które nie chciały brać udziału w „zabawie”.

„Ja, niżej własnoręcznie podpisany wampir/czarownica niniejszym zgodnie i bez protestu ofiarowuję swoją duszę diabłu w zamian za udaną zabawę, zobowiązuję się jednocześnie do przestrzegania ustalonych niżej zasad” – pod takim tekstem musiały podpisać się maluchy, które chciały brać udział w halloweenowym balu.

W Warszawie za to miłośnicy Halloween zdecydowali się ukarać tych, którzy w „zabawie” uczestniczyć nie chcą. Jak pokazała jedna z mieszkanek Ochoty, jej drzwi zostały obrzucone jajkami, ponieważ nie chciała obchodzić Halloween. Wandale podobnie postąpili ze wszystkimi „nieposłusznymi” mieszkańcami. – Bardzo nam przykro, że nie uszanowano naszej decyzji o nieuczestniczeniu we wczorajszych obchodach Halloween. Jeśli tak ma wyglądać otwartość na inne tradycje i kultury to ja bardzo dziękuję – mówi kobieta. – Nie przypominam sobie bym rzucała komuś jajkiem w drzwi bo nie poszedł na groby albo ze święconką – dodaje.

naszemiasto.pl, gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.