Sekularyzacja i homoterror przyczyną popularności ISIS

Zaskakująca opinia patriarchy Kościoła prawosławnego. Zdaniem Cyryla, szeroki napływ ochotników do ISIS spowodowany jest „również radykalną” sekularyzacją świata. Szczególny wpływ może mieć na to coraz szersza akceptacja homoseksualizmu i dyskryminacja tych, którzy się na to nie godzą.

Foto: YouTube
Foto: YouTube

Patriarcha Cyryl zwrócił uwagę w wywiadzie dla telewizji Rossjia 1, że przynajmniej część osób dołącza do kalifatu z przyczyn religijnych. – Czym jest kalifat? To taka społeczność, w której centrum znajduje się wiara, bóg, i panują prawa religijne. Jest tworzona nowa cywilizacja w stosunku do tej, która obecnie panuje na świecie – bezbożnej, świeckiej i również radykalnej w swoim sekularyzmie – mówi prawosławny kapłan.

Podkreśla też, że „bezbożna cywilizacja” atakuje i odbiera prawa ludziom religijnym. – Nie wolno nosić krzyża. Można organizować parady mniejszości seksualnych i to jest mile widziane, a już milionowa demonstracja francuskich chrześcijan w obronie rodzinnych wartości jest rozpędzana przez policję. Jeśli określi się nietradycyjne stosunki jako grzech, jak nakazuje nam Biblia, i jest się duchownym albo pastorem, to można nie tylko stracić możliwość dalszej posługi, ale i trafić do więzienia – mówi Cyryl. Dodał też, że mógłby podać więcej „strasznych przykładów” ataku „bezbożnej cywilizacji”.

Właśnie to wszystko jest przyczyną rosnącej popularności ISIS wśród muzułmanów. Ekstremiści kuszą ich, mówiąc: „zobacz, jaki oni budują świat – diabelski, a my zapraszamy was do budowy świata bożego”. I na to jest odzew. Ci ludzie idą za to oddawać życie. Mogą też używać narkotyków i robić, co tylko chcą, ale żeby człowieka zachęcić do walki, trzeba najpierw pokazać mu wroga. To też robią – mówi patriarcha.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net