23 czerwca 2024
Wiadomości

Czesi podzieleni przez amerykański konwój

Przez Czechy przejeżdża konwój wozów bojowych armii amerykańskiej, zmierzających do bazy w Niemczech po skończonych manewrach. Na spotkanie z żołnierzami wyszli sympatycy, ale również przeciwnicy armii amerykańskiej. Na przejściach można było zaobserwować starcia obu grup.

Konwój liczący 120 wozów został podzielony, na trzy części. Dwie z kolumn przejechały bez problemów przez przejścia graniczne w Nachodzie i Bohuminie. Ostatnia kolumna, która kierowała się do Czech przez Jakuszyce, dotarła z 6-godzinnym opóźnienie. Czeskie media twierdziły, że zatrzymanie nastąpiło przez spotkanie z tłumami mieszkańców Jeleniej Góry. Później okazało się, że jeden z wozów miał problemy techniczne.

Na spotkanie z amerykanami wyszli ich sympatycy, ale również przeciwnicy, którzy nosili w rękach transparenty z napisami „US killers go home”, co znaczy „Amerykańscy zabójcy do domu!” Jeden z demonstrantów został zatrzymany za wulgarne okrzyki i gesty skierowane do amerykanów.

W poniedziałek konwój wyruszy do Pragi

Jgral/tvp.info

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net