Członek kijowskiego rządu atakuje Polaków. Melnyk nowym wiceszefem dyplomacji

Nowi wiceszef kijowskiej dyplomacji i negacjonista wołyński Andrij Melnyk w bezczelny sposób atakuje w mediach społecznościowych Polaków krytykujących jego postawę. Media zwracają uwagę, że jego aktywność w mediach społecznościowych jest niezwykle duża.

Andrij Melnyk zasłynął jako ukraiński ambasador w Niemczech, gdy podczas wywiadu w programie „Jung & Naiv” przekonywał, że Stepan Bandera „nie był masowym mordercą”, zaś Polacy rzekomo mieli dokonywać takich samych zbrodni, jak Ukraińcy na Polakach. Bzdury wypowiadane przez Melnyka wywołały protest ze strony prowadzącego program Tilo Junga. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Od tamtej pory kariera Melnyka w kijowskiej dyplomacji ruszyła z kopyta, choć powinna się błyskawicznie zakończyć. Ostatnio został wiceszefem ukraińskiego resortu spraw zagranicznych.

– Czy też sądzicie, że awans #Melnyk na wiceszefa ukraińskiego MSZ jest pstryczkiem dla Polski, ponieważ nie przyjęliśmy ukraińskiej wersji incydentu z rakietą pod Hrubieszowem? – napisał na Twitterze prof. Adam Wielomski.

Jak się okazało, negacjonista Melnyk odpowiedział na ten wpis.

– Kocham twoje teorie spiskowe – napisał. Podobnie pod wpisami posłów i były polityków.

– Andrij Melnyk, który niedawno bronił zbrodniarza Banderę, został nowym szefem ukraińskiego MSZ. Rozumiem, że to w ramach zacieśniania kontaktu i relacji polsko-ukraińskich? Świetnych sobie dobraliśmy „przyjaciół”. Kto nami rządzi?! Już mówię: polskojęzyczne ZERO – skomentował poseł Janusz Korwin-Mikke.

– Pozdrowienia z Kijowa – odpowiedział wołyński negacjonista.

– Banderowiec Melnyk został wiceszefem ukraińskiego MSZ. Jak długo tego milczenia? To przecież Bandera nawoływał, że każdy zabity Polak przybliża niepodległość Ukrainy – zwrócił uwagę dziennikarz Witold Gadowski.

– To nie twoja sprawa – odpisał ukraiński dyplomata.

– Andrij Melnyk b. ambasador Ukrainy w RFN zapytany o UPA stwierdził, że Ukraińcy byli prześladowani w II RP i Polska była dla nich „takim samym wrogiem, jak nazistowskie Niemcy i ZSRR”. Melnyk został właśnie wiceministrem Spraw Zagranicznych w rządzie Ukrainy – napisał Leszek Miller.

– Dziękuję za szczere gratulacje z okazji mojego zaprzysiężenia, drogi polski sąsiedzie – odpisał Melnyk.

– Pyskówki i zaczepki elementem polityki zagranicznej Ukrainy. Ten pan jako wiceszef MSZ reprezentuje oficjalne stanowisko Kijowa – skwitował Mateusz Soboń.

Przypominamy, że Andrij Melnyk nie jest jedynym członkiem rządu w Kijowie o neonazistowskich poglądach. W lipcu minister obrony Ukrainy Oleksii Reznikow opublikował grafikę przekonującą, że Ukraina ma ponad 1,5 tys. lat historii. Znalazł się na niej wizerunek żołnierza w mundurze SS Galizien, nad którym powiewa czerwono-czarna flaga zbrodniczej OUN-UPA. Tłit wisi na profilu ministra do chwili obecnej.

Ponadto na poziomie państwowym honoruje się zbrodniarzy i odznacza „weteranów” UPA. Z kolei zbrodniarz Stepan Bandera jest uznawany cały czas za bohatera narodowego.

twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net