Członkowie Rady Medycznej przy premierze związani z koncernami farmaceutycznym? Konfederacja składa wniosek do ABW (WIDEO)

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Robert Winnicki podpisali wniosek do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczący sprawdzenia powiązań członków Rady Medycznej ds. Covid-19 przy Prezesie Rady Ministrów z firmami farmaceutycznymi, które produkują szczepionki na Covid-19. Zdaniem polityków Konfederacji jest to sprawa, którą należy zweryfikować, skoro mówił o niej sam minister Niedzielski. 

– Adam Niedzielski powiedział trzy tygodnie temu, że on polecił sprawdzić, którzy z członków Rady Medycznej mają powiązania z firmami farmaceutycznymi. Spotkało się to z groźbami dymisji i Adam Niedzielski się przestraszył. My się nie boimy, dlatego takie pismo składamy – powiedział poseł Janusz Korwin-Mikke. 

– Wnioskujemy o sprawdzenie związków członków RM ds. C19 przy Premierze z firmami farmaceutycznymi, które zajmują się produkcją i dystrybucją szczepionek przeciwko C19. Za całe uzasadnienie wystarcza nam spostrzeżenie Adama Niedzielskiego, który w swoim czasie stwierdził, że analizując propozycje rady stara się „wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest interesów firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej” – mówił poseł Grzegorz Braun.

Lider Korony uważa, że minister Niedzielski nie posiada wiedzy na temat powiązań osób doradzających szefowi rządu ws. Covid-19, dlatego Konfederacja chce tę sprawę wyjaśnić. 

– Nie mając tej wiedzy Pan minister nie może dostatecznie tego rozsądzić i wyważyć, dlatego my staramy się w tym pomóc kierując wniosek do ABW – dodał Braun. 

Przypominamy przy tej okazji, że już rok temu informowaliśmy o obecnym ministrze pandemii a wówczas zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Adamie Niedzielskim i jego powiązaniach z koncernem Pfizer. Niedzielski był gościem specjalnym na gali podsumowującej akcję partnerską tego koncernu. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net