23 czerwca 2024
Gospodarka i prawoHistoriaKościół i wiaraKultura i recenzjeWiadomości

Czwarty numer Gazety „Rycerstwo” już dostępny w sieci!

Czwarty numer Gazety „Rycerstwo” porusza temat katolickiej nauki społecznej. Dowiadujemy się o właściwym podejściu do biznesu, pracy oraz traktowaniu dóbr materialnych.

Gazeta „Rycerstwo” nr 2 (4)/ 2017 ⓒ

Dominik Cwikła wyjaśnia, że kapitalizm to nie jest tylko doktryna liberalizmu, ale wiele różnych form ustrojowych. Adam Żółczyński wyjaśnia różnicę między katolicką zasadą pomocniczości a socjalistycznym państwem opiekuńczym.

W dziale „Rycerz” Grzegorz Manturo przytacza opowieść o miłości i pracy, zaś Justyna Szablewska opisuje swoje doświadczenie w działaniu dla „Szlachetnej Paczki”.

Temat numeru należy tym razem do Jerzego Kopanka. W swoim tekście „Burżuazja i wyzysk, czy kolektyw? Kapitalizm i socjalizm według papieży” przedstawia katolicką naukę społeczną w pigułce.

Dział „Polityka” porusza tym razem trzy zupełnie różne aspekty. Magdalena Gotowicka wskazuje, że system w Polsce nie działa z powodu biurokracji. Wskazuje przy tym na zakorzenioną w Polakach niechęć wobec urzędów. Dlaczego tzw. „trzecia droga” nie prowadzi do Kościoła? O tym pisze Jerzy Kopanek. Przeczytać można też niezwykle ciekawy i rozbudowany tekst Jana Kwapisza, który wyjaśnia, czym jest globalne ocieplenie, przedstawia jego skutki (wcale nie takie straszne, jak wmawia się nam od dziecka!) oraz perspektywy dla całej ludzkości na przyszłość.

W dziale „W obronie rodziny” Karolina Jurkowska opisuje „syndrom ocaleńca”. Okazuje się, że nie dotyczy on tylko ofiar katastrof… ale także ludzi, którzy mieli bliską styczność z aborcją! Dominik Cwikła zaś zachęca do włączenia się akcję modlitewną w intencji nienarodzonych dzieci, ich matek oraz ojców.

Ponadto pojawiła się u nas nowość! Dwie strony działu kulturalnego przygotowane przez Pawła Czyżewskiego z Poslaskiej Grupy Poetyckiej „Skafander”. Przedstawia kilka nowości muzycznych oraz wiersz.

W „Cywilizacji zła” Piotr Zwiefka wyjaśnia, czy jest możliwość istnienia umiarkowanego islamu. Natomiast Dominik Cwikła opisuje manipulacje oraz najzwyklejsze kłamstwa lobby aborcyjnego.

W dziale „Historia” Grzegorz Mucha przedstawia historię Dixie oraz odkłamuje mity, które w powszechnej świadomości funkcjonują do dnia dzisiejszego na temat niewolnictwa i wyzwolenia czarnoskórych mieszkańców po wojnie secesyjnej. Natomiast Dominik Cwikła opisuje historię ludobójstwa Asyryjczyków, o którym nie wolno mówić do dnia dzisiejszego…

Półrocznik dla młodzieży katolickiej „Rycerstwo” dostępny jest w całości bezpłatnie na stronie gazetarycerstwo.pl.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net