Czwarty numer Gazety „Rycerstwo” już dostępny w sieci!
Czwarty numer Gazety „Rycerstwo” porusza temat katolickiej nauki społecznej. Dowiadujemy się o właściwym podejściu do biznesu, pracy oraz traktowaniu dóbr materialnych.

Dominik Cwikła wyjaśnia, że kapitalizm to nie jest tylko doktryna liberalizmu, ale wiele różnych form ustrojowych. Adam Żółczyński wyjaśnia różnicę między katolicką zasadą pomocniczości a socjalistycznym państwem opiekuńczym.
W dziale „Rycerz” Grzegorz Manturo przytacza opowieść o miłości i pracy, zaś Justyna Szablewska opisuje swoje doświadczenie w działaniu dla „Szlachetnej Paczki”.
Temat numeru należy tym razem do Jerzego Kopanka. W swoim tekście „Burżuazja i wyzysk, czy kolektyw? Kapitalizm i socjalizm według papieży” przedstawia katolicką naukę społeczną w pigułce.
Dział „Polityka” porusza tym razem trzy zupełnie różne aspekty. Magdalena Gotowicka wskazuje, że system w Polsce nie działa z powodu biurokracji. Wskazuje przy tym na zakorzenioną w Polakach niechęć wobec urzędów. Dlaczego tzw. „trzecia droga” nie prowadzi do Kościoła? O tym pisze Jerzy Kopanek. Przeczytać można też niezwykle ciekawy i rozbudowany tekst Jana Kwapisza, który wyjaśnia, czym jest globalne ocieplenie, przedstawia jego skutki (wcale nie takie straszne, jak wmawia się nam od dziecka!) oraz perspektywy dla całej ludzkości na przyszłość.
W dziale „W obronie rodziny” Karolina Jurkowska opisuje „syndrom ocaleńca”. Okazuje się, że nie dotyczy on tylko ofiar katastrof… ale także ludzi, którzy mieli bliską styczność z aborcją! Dominik Cwikła zaś zachęca do włączenia się akcję modlitewną w intencji nienarodzonych dzieci, ich matek oraz ojców.
Ponadto pojawiła się u nas nowość! Dwie strony działu kulturalnego przygotowane przez Pawła Czyżewskiego z Poslaskiej Grupy Poetyckiej „Skafander”. Przedstawia kilka nowości muzycznych oraz wiersz.
W „Cywilizacji zła” Piotr Zwiefka wyjaśnia, czy jest możliwość istnienia umiarkowanego islamu. Natomiast Dominik Cwikła opisuje manipulacje oraz najzwyklejsze kłamstwa lobby aborcyjnego.
W dziale „Historia” Grzegorz Mucha przedstawia historię Dixie oraz odkłamuje mity, które w powszechnej świadomości funkcjonują do dnia dzisiejszego na temat niewolnictwa i wyzwolenia czarnoskórych mieszkańców po wojnie secesyjnej. Natomiast Dominik Cwikła opisuje historię ludobójstwa Asyryjczyków, o którym nie wolno mówić do dnia dzisiejszego…