Czy KORWiN przetrwa do końca roku? Grabarczyk usunięty. Pojawiają się nazwiska: Korwin-Mikke, Mentzen… i Putin

Tomasz Grabarczyk poinformował, że usunięto go z partii KORWiN decyzją sądu partyjnego. Grabarczyk twierdzi, że powodem są „absurdalne zarzuty” Janusza Korwin-Mikkego, który z kolei ma być „kierowany” przez Sławomira Mentzena. Jako główny powód zaś wskazał „nazwanie Putina zbrodniarzem”. Natomiast Sławomir Mentzen ocenił, że Grabarczyk miał prowadzić „dywersję partii”.

– W dniu dzisiejszym dobiegła końca moja przygoda z Partią KORWiN. Należałem do tego ugrupowania od samego początku w 2015 roku (wcześniej byłem w KNP). Od 2017 pełniłem funkcję prezesa okręgu łódzkiego, a od 2019 członka Prezydium Partii. Na podstawie absurdalnych zarzutów ze strony Prezesa Janusza Korwin-Mikkego kierowanego przez Sławomira Mentzena oraz kilku członków Prezydium, zostałem decyzją sądu usunięty. Główny powód? Nazwanie Putina zbrodniarzem – napisał na Facebooku Tomasz Grabarczyk.

W dalszej części wpisu przytoczył szczegółowo omawianą sprawę. Zaatakował także Sławomira Mentzena. Jak przekonuje, „postanowił wyciąć Artura Dziambora na zasadzie wycięcia konkurencji w partii”.

– Kończę swoją działalność w ramach Partii KORWiN, ale zaznaczam, że pozostaję w Konfederacji. W dalszym ciągu jestem dyrektorem biura prasowego. W dalszym ciągu wierzę w projekt o nazwie Konfederacja i nie zamierzam go opuszczać – podkreślił Grabarczyk.

Zarówno poseł Janusz Korwin-Mikke jak i Sławomir Mentzen inaczej postrzegają sprawę. Według Mentzena, Grabarczyk miał prowadzić „dywersję partii”.

Z kolei Korwin-Mikke napisał, iż Grabarczyk „nie został usunięty z partii KORWiN z powodu 'zbrodniarza wojennego'”.

– Tę sprawę wyjaśnił 3 dni temu – i Jego wyjaśnienie przyjąłem. Wyrok sądu o tym nawet nie wspomina. Kol.Grabarczyk celowo rozpuszcza tę plotę. To smutne – napisał poseł.

Vloger Krzysztof „Ator” Woźniak również skomentował sytuację. Ocenił z jednej strony, że to przykład „wolności słowa” w partii KORWiN. Z drugiej strony wyraził wątpliwość wobec możliwości, aby Mentzen kierował Korwin-Mikkem, nazywając to „teorią spiskową”.

– Niezła spiskowa teoria rzecznika @KONFEDERACJA_ JKM (mocno przez rzecznika krytykowany) jest niby kierowany przez Mentzena. Jaki pan Mentzen miałby mieć motyw? Zniszczenie wizerunkowe „Krula” aby zając jego miejsce? A może to zakamuflowany atak na Mentzena przez rzecznika konfy? – napisał na Twitterze „Ator”.

Z kolei ponad miesiąc temu odejście z partii KORWiN zapowiedziało trzech posłów: Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz. Czy partia wytrzyma?

twitter.com / facebook.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

5 komentarzy do “Czy KORWiN przetrwa do końca roku? Grabarczyk usunięty. Pojawiają się nazwiska: Korwin-Mikke, Mentzen… i Putin

 • 21 kwietnia 2022 o 19:23
  Permalink

  Kto przekonuje? i kto postanowił kogo wyciąć? Miejcie szacunek do czytelników. Czytać się tego nie da.

  Odpowiedz
  • 21 kwietnia 2022 o 19:24
   Permalink

   „Jak przekonuje, „postanowił wyciąć Artura Dziambora na zasadzie wycięcia konkurencji w partii”. „

   Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2022 o 07:51
  Permalink

  Osobiście mam gdzieś losy partii KORWiN od momentu, kiedy utworzyli Konfederację. Ale mam też bardzo złą opinię o Dziamborze (nie ufam temu indywiduum za grosz), więc jak ktoś się na tego jegomościa powołuje, to w moich oczach tylko się pogrąża. Swoją drogą: ciekawe, czy dałoby się upublicznić uzasadnienie wyroku sądu partyjnego – wtedy sprawa byłaby jasna.

  Odpowiedz
  • 22 kwietnia 2022 o 07:51
   Permalink

   I jeszcze jedno. Wstyd, redakcjo, za sensacyjny tytuł. Wstyd. Takie tytuły lepiej pozostawić szmatławcom.

   Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2022 o 09:43
  Permalink

  J***ć Konfederacje i ruskiego agenta Janusza Korwina Mikke. Cwikła oczywiście popiera te rosyjskie onuce i będzie płacz jak ta lewacka partia na usługach Putina padnie. I bardzo dobrze. J***ć i się nie bać. :D

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net