Czy to ten słynny „wariant francuski”? Uczestnicy protestu przeciwko restrykcjom sanitarnym mieli rozstawić gilotynę dla ministra zdrowia. Okazało się, że to sznur (WIDEO)

Podczas niedzielnego protestu w Amsterdamie przeciwko restrykcjom i polityce covidowej rządu Niderlandów uczestnicy rozstawili szubienicę. Jak poinformowały niderlandzkie media, przeznaczona ona została dla ministra zdrowia.

Ilość protestujących podaje się w dużym rozwidleniu. Zgromadzić miało się od 6 do 25 tys. osób. Należy zaznaczyć, że od piątku w Amsterdamie pada deszcz, w związku z tym pogoda mogła mieć znaczący wpływ na frekwencję ludzi na manifestacji.

Na proteście było spokojnie. Uczestnicy stwierdzali, że wielkie media nie informowały o planowanej manifestacji. Część demonstrujących niosła gwiazdy Dawida, które wskazywały na porównanie segregacji Żydów w III Rzeszy Niemieckiej do segregacji osób czystych w dzisiejszych czasach. W efekcie oburzenie wyraziły organizacje żydowskie.

Holenderski portal NOS oraz dziennik „NRC” poinformował, że na placu DAM w centrum miasta stanęła szubienica. Jak się okazało, była to jednak szubienica. Dziennikarz publicznej telewizji niderlandzkiej Rudy Bouma poinformował, że z napisu, jaki się na niej znajdował wynikało, że przeznaczona jest ona dla ministra zdrowia, którym w tym kraju jest Hugo de Jonge.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net