Czy Unii Europejskiej grozi wojna domowa? Dmowski: To kwestia tego, ile unia będzie miała czasu na poszerzanie swoich kompetencji (KORONA TV)

Kwestia wybuchu wojny „domowej” w Unii Europejskiej zależy od tego, ile czasu będą mieli unijni urzędnicy na poszerzanie swoich kompetencji – ocenia członek Rady Krajowej Konfederacji Korony Polskiej Rafał Dmowski. Gość Korona TV uważa, że sytuacja w UE jest podobna do tej w państwach amerykańskich w przededniu wojny secesyjnej.

Na początku programu prowadzący program Dominik Cwikła zapytał o głosowanie w sprawie Krajowego Funduszu Odbudowy oraz wyjątkowo promowanej przez rządowo-partyjne media koalicji PiS-Lewica. Gość programu w Korona TV Rafał Dmowski zwrócił uwagę, że jest jeszcze szansa, że kwestie związane z funduszem mogą jeszcze zostać powstrzymane.

– Gdyby to jednak weszło, to ostatnia prerogatywa, która zostaje ekskluzywnie przy rządach narodowych, to jest obrona narodowa. I tutaj, jeśli ktoś zna historię Stanów Zjednoczonych, to wie, że wojna secesyjna nie toczyła się o to, by uciśnionym braciom Afroamerykanom zwrócić wolność, tylko właśnie o prerogatywy rządu federalnego versus niezależność poszczególnych stanów – zwrócił uwagę Rafał Dmowski z Konfederacji Korony Polskiej.

– To była iskra, która spowodowała wybuch wojny secesyjnej – podkreśli Dmowski.

– Czy pana zdaniem ten rozwój dążeń do federalizacji Unii Europejskiej może doprowadzić do wojny u nas na kontynencie? – zapytał Dominik Cwikła. – To tak naprawdę kwestia tego, ile czasu będzie miała UE na dalsze poszerzanie swoich kompetencji – odpowiedział Rafał Dmowski, członek Rady Krajowej Konfederacji Korony Polskiej.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Czy Unii Europejskiej grozi wojna domowa? Dmowski: To kwestia tego, ile unia będzie miała czasu na poszerzanie swoich kompetencji (KORONA TV)

  • 15 maja 2021 o 17:46
    Permalink

    Lepiej niech wybuchnie wojna domowa aniżeli maja nas wybić szczepieniami jak szczury !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.