Czy w Pruszkowie wybuchła „epidemia”?

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego poinformowano, że „Odra zaatakowała w Pruszkowie”. Media zwracają uwagę, że dziennikarze oraz pracownicy medialni „przebijają się liczbami i kolejnymi miastami”, gdzie rzekomo miałoby dojść do wybuchu epidemii oraz na sposób narracji, który ma wywołać strach przed tzw. antyszczepionkowcami.

W informacji GIS-u widzimy w zdjęciu ilustracyjnym zdjęcie małego dziecka pokrytego wypryskami na skórze. Jest to zdjęcie ilustracyjne z bazy zdjęć, nie konkretna „ofiara epidemii”. Ponadto „epidemia” obejmuje faktycznie 10 dzieci. Według oficjalnych statystyk zaś co roku na odrę choruje 60-130 osób.

– W blisko 40 milionowym kraju to nawet nie setny, ani tysięczny ułamek. Jednak obecnie niemal każdy przypadek zachorowania na odrę jest ogłaszany publicznie i od razu ogłasza się epidemię – zauważa redakcja nczas.com.

– Co więcej, wspominani powyżej dziennikarze, którzy wzbudzają poruszenie społeczne „epidemią”, dziwnym trafem upodobali sobie wymienianie kolejnych powikłań, które mogą wynikać z choroby jaką jest odra. Oczywiście najczęściej podawane są skrajne przypadki śmierci, czy też zapalenia opon mózgowych – zwraca uwagę i zwraca przy tym uwagę, jak można „ostrzec” przed przyjmowaniem dostępnego bez recepty Gripexu.

– Popularne tabletki, które przyjmujemy w trakcie przeziębienia mogą wywołać cyt.: ostrą niewydolność nerek (zagrożenie śmiercią), uszkodzenie wątroby (grozi śmiercią), zaburzenia wytwarzania komórek krwii (grozi śmiercią) – porównuje redakcja.

Głos w sprawie zabrał też Tomasz Parol, dziennikarz oraz twórca anuluj-mandat.pl i anuluj-dlug.pl. Udostępnił na Facebooku tabelę z informacjami o kwotach, jakie koncerny farmaceutyczne przeznaczyły na reklamę w mediach w Polsce.

– Znajdź Odrę wśród dzieci, których rodzice woleli by przeszły łagodnie tę chorobę niż ryzykowały szczepienie. Potem naświetl to jako epidemię nastawiając opinię publiczną oraz polityków na radykalizację przymusu szczepień. A potem…tadam: odbierz za to kilka baniek wynagrodzenia od firm farmaceutycznych. Tak to się robi. To mówię Ci ja, były Redaktor Naczelny kliku poczytnych portali informacyjnych – stwierdza.

Poniżej pełen screen wypowiedzi z grafiką Tomasza Parola na Facebooku, którego z nieznanych nam przyczyn Facebook nie chce wyświetlić na stronie. Jest on publicznie dostępny.

Facebook Tomasz Parol

gis.gov.pl, nczas.com, facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.