24 maja 2024
Wiadomości

Czy w Pruszkowie wybuchła „epidemia”?

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego poinformowano, że „Odra zaatakowała w Pruszkowie”. Media zwracają uwagę, że dziennikarze oraz pracownicy medialni „przebijają się liczbami i kolejnymi miastami”, gdzie rzekomo miałoby dojść do wybuchu epidemii oraz na sposób narracji, który ma wywołać strach przed tzw. antyszczepionkowcami.

W informacji GIS-u widzimy w zdjęciu ilustracyjnym zdjęcie małego dziecka pokrytego wypryskami na skórze. Jest to zdjęcie ilustracyjne z bazy zdjęć, nie konkretna „ofiara epidemii”. Ponadto „epidemia” obejmuje faktycznie 10 dzieci. Według oficjalnych statystyk zaś co roku na odrę choruje 60-130 osób.

– W blisko 40 milionowym kraju to nawet nie setny, ani tysięczny ułamek. Jednak obecnie niemal każdy przypadek zachorowania na odrę jest ogłaszany publicznie i od razu ogłasza się epidemię – zauważa redakcja nczas.com.

– Co więcej, wspominani powyżej dziennikarze, którzy wzbudzają poruszenie społeczne „epidemią”, dziwnym trafem upodobali sobie wymienianie kolejnych powikłań, które mogą wynikać z choroby jaką jest odra. Oczywiście najczęściej podawane są skrajne przypadki śmierci, czy też zapalenia opon mózgowych – zwraca uwagę i zwraca przy tym uwagę, jak można „ostrzec” przed przyjmowaniem dostępnego bez recepty Gripexu.

– Popularne tabletki, które przyjmujemy w trakcie przeziębienia mogą wywołać cyt.: ostrą niewydolność nerek (zagrożenie śmiercią), uszkodzenie wątroby (grozi śmiercią), zaburzenia wytwarzania komórek krwii (grozi śmiercią) – porównuje redakcja.

Głos w sprawie zabrał też Tomasz Parol, dziennikarz oraz twórca anuluj-mandat.pl i anuluj-dlug.pl. Udostępnił na Facebooku tabelę z informacjami o kwotach, jakie koncerny farmaceutyczne przeznaczyły na reklamę w mediach w Polsce.

– Znajdź Odrę wśród dzieci, których rodzice woleli by przeszły łagodnie tę chorobę niż ryzykowały szczepienie. Potem naświetl to jako epidemię nastawiając opinię publiczną oraz polityków na radykalizację przymusu szczepień. A potem…tadam: odbierz za to kilka baniek wynagrodzenia od firm farmaceutycznych. Tak to się robi. To mówię Ci ja, były Redaktor Naczelny kliku poczytnych portali informacyjnych – stwierdza.

Poniżej pełen screen wypowiedzi z grafiką Tomasza Parola na Facebooku, którego z nieznanych nam przyczyn Facebook nie chce wyświetlić na stronie. Jest on publicznie dostępny.

Facebook Tomasz Parol

gis.gov.pl, nczas.com, facebook.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net