ISIS grozi USA

foto: YouTube
foto: YouTube

Niedawno Państwo Islamskie wyemitowało film, w którym grozi atakiem na Waszyngton. Amerykański przedstawiciel Ministerstwa Bezpieczeństwa Krajowego powiedział w poniedziałek, że Stany Zjednoczone nie potwierdzają informacji o planowanych zamachach.

– USA nie mają informacji, które wskazywałyby na możliwość ataku na ziemi amerykańskiej – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Bezpieczeństwa Krajowego. – Traktujemy wszelkie groźby poważnie, lecz nie dysponujemy specyficznymi wiarygodnymi informacjami o jakimkolwiek możliwym ataku na ziemi amerykańskiej – dodał cytowany przez media urzędnik resortu bezpieczeństwa krajowego (DHS).

W swoim nagraniu ISIS ostrzegło, że wszystkie kraje, które podjęły działania zmierzające do zniszczenia Państwa Islamskiego, spotka taki sam los jak Francję. Ponadto dżihadyści zagrozili atakiem na Waszyngton. – Mówimy państwom biorącym udział w kampanii krzyżowców, że z woli Boga będziecie mieć taki dzień jak Francja, gdyż skoro uderzyliśmy we Francję w centrum jej matecznika w Paryżu, to przysięgamy, że uderzymy w Amerykę w jej centrum w Waszyngtonie – mówi występujący w nagraniu islamista.

Prezydent Barack Obama zapowiedział, że w związku z zamachami Stany Zjednoczone wzmocnią wymianę informacji pomiędzy wywiadami USA i Francji. Obama powiedział również, że USA nie dysponowały żadnymi informacjami dotyczącymi niedawnych zamachów w Paryżu, więc nie mogły ostrzec sojusznika. Tymczasem coraz częstsze stają się opinie, iż skutki działalności USA na Bliskim Wschodzie ponosi obecnie Europa.

Szy/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.