4 kwietnia 2024
Wiadomości

ISIS grozi USA

foto: YouTube
foto: YouTube

Niedawno Państwo Islamskie wyemitowało film, w którym grozi atakiem na Waszyngton. Amerykański przedstawiciel Ministerstwa Bezpieczeństwa Krajowego powiedział w poniedziałek, że Stany Zjednoczone nie potwierdzają informacji o planowanych zamachach.

– USA nie mają informacji, które wskazywałyby na możliwość ataku na ziemi amerykańskiej – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Bezpieczeństwa Krajowego. – Traktujemy wszelkie groźby poważnie, lecz nie dysponujemy specyficznymi wiarygodnymi informacjami o jakimkolwiek możliwym ataku na ziemi amerykańskiej – dodał cytowany przez media urzędnik resortu bezpieczeństwa krajowego (DHS).

W swoim nagraniu ISIS ostrzegło, że wszystkie kraje, które podjęły działania zmierzające do zniszczenia Państwa Islamskiego, spotka taki sam los jak Francję. Ponadto dżihadyści zagrozili atakiem na Waszyngton. – Mówimy państwom biorącym udział w kampanii krzyżowców, że z woli Boga będziecie mieć taki dzień jak Francja, gdyż skoro uderzyliśmy we Francję w centrum jej matecznika w Paryżu, to przysięgamy, że uderzymy w Amerykę w jej centrum w Waszyngtonie – mówi występujący w nagraniu islamista.

Prezydent Barack Obama zapowiedział, że w związku z zamachami Stany Zjednoczone wzmocnią wymianę informacji pomiędzy wywiadami USA i Francji. Obama powiedział również, że USA nie dysponowały żadnymi informacjami dotyczącymi niedawnych zamachów w Paryżu, więc nie mogły ostrzec sojusznika. Tymczasem coraz częstsze stają się opinie, iż skutki działalności USA na Bliskim Wschodzie ponosi obecnie Europa.

Szy/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net