Damaszek: operacja Turcji w Syrii to rażąca agresja

twitter.com/TODAYS_TURKEY

Damaszek określił obecność tureckich wojsk oraz plany rozpoczęcia kolejnej operacji jako „rażącą agresję” przeciwko suwerenności kraju. Opinię przedstawił Riyad Haddad, syryjski ambasador w Rosji.

Wczoraj Erdogan zapowiedział, że Turcja szykuje się do nowej operacji w Syrii. – Niezależnie od tego, czy pierwsza operacja została zakończona, czy też nie, albo jeśli on [Erdogan — red.] chce rozpocząć drugą operację, od początku uważamy, że obecność tureckiej armii na naszym terytorium jest okupacją. Jest to rażąca agresja przeciwko suwerenność naszego kraju – mówi Riyad Haddad. – I nasza pozycja nie ulegnie zmianie w stosunku do obecności tureckiej armii na naszym terytorium, nawet jeśli rozpocznie się druga operacja – dodaje ambasador.

Turecka armia 24 sierpnia rozpoczęła operację „Tarcza Eufratu” przeciwko bandytom z Państwa Islamskiego. Z udziałem syryjskich band nazywanych w wielu mediach „opozycją” wkroczyła do przygranicznego miasta Dżarabulus w północnej Syrii oraz do al-Bab. Premier Turcji, Binali Yildirim oświadczył tydzień temu o pomyślnym zakończeniu operacji, dodając, że w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa kraju możliwa jest nowa operacja.

Jas/Sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.