23 lutego 2024
RodzinaWiadomości

Dania: kursy gender dla imigrantów

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

W ramach kursów językowych imigranci w Danii otrzymają również zajęcia dotyczące płciowości. W ten sposób Duńczycy chcą zapobiegać fali gwałtów.

Posłowie reprezentujący cztery rządzące obecnie w Danii partie domagają się wprowadzenia swoistej edukacji seksualnej dla imigrantów. Projekt spodobał się parlamentarzystom, którzy chcą powielać doświadczenia norweskie. W Norwegii imigranci mieszkający w centrach azylu mogą uczestniczyć w kursach, na których mówi o podejściu do płci i seksie – oczywiście w duchu gender. – Niektórzy imigranci nie znają i nie rozumieją duńskiej kultury płci oraz tego, że jeśli Dunka wraca w nocy do domu będąc pod wpływem alkoholu, nie oznacza, że jest „dostępna” – to opinia socjologa i eksperta w kwestiach adaptacji imigrantów Mehmeta Ümit Necefa. Można domniemywać, jak bardzo przybyszom z krajów muzułmańskich spodobają się m.in. kursy z teorii gender.

Pomysł spodobał się także w środowiskach przeciwnych imigracji. Peter Skaarup, prezes duńskiej Partii Ludowej (DF), stwierdził niedawno, że takie rozwiązania powinny zostać wprowadzone natychmiast. – Jeśli to, co funkcjonuje w Norwegii sprawdziło się, należy to powielać – powiedział Skaarup.

Wśród przestępców skazanych za gwałt odsetek osób obcego pochodzenia jest wyjątkowo duży. Oficjalne dane są zatrważające – w latach 2013-14, spośród wszystkich przypadków zgwałceń (615) aż 34,5 proc. sprawców (212) było imigrantami lub wywodziło się z rodzin imigranckich. Przypomnieć należy, że nie-Duńczycy stanowią zaledwie 12 proc. ludności kraju.

Duńczycy, wzorem innych państw UE, wprowadzili szereg środków restrykcyjnych, mających powstrzymać imigrację, limitując np. korzyści finansowe.

Mug/ibtimes.co.uk, pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net