Dania pozwana przez uchodźców z Syrii

Uchodźcy z Syrii pozwali duński rząd i minister ds. imigracji Inger Stojberg. Wcześniej władze tego kraju znacznie wydłużyły czas rozpoczęcia procedury sprowadzania przez imigrantów ich rodzin.

Władze Danii wydłużyły okres, który musi minąć od momentu przybycia imigranta do tego kraju, by można było rozpocząć procedurę sprowadzania jego rodziny, do trzech lat. Przedtem wystarczył rok. Eksperci mówią o naruszeniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, Konwencji ONZ o Prawach Dziecka, a także Konwencji ONZ o Prawach Uchodźców. Duńska minister ds. imigracji mówiła, że jest świadoma możliwości złożenia pozwu, jednak jest gotowa podjąć takie ryzyko.

Reprezentujący Syryjczyków prawnik jest pewny zwycięstwa i mówi, że “to nielegalne prawo” musi zostać unieważnione. Minister Stojberg odmawia komentarza w tej sprawie.

Zmiany zostały wprowadzone na początku tego roku. Nowe przepisy umożliwiają także konfiskowanie przybywającym do Danii imigrantom kosztowności, w celu zdobycia środków na ich utrzymanie.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net