5 grudnia 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Darwin zamiast Biblii

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Ateiści i agnostycy chcą wyrzucenia Biblii z pokoi hotelowych w Stanach Zjednoczonych. Zamiast niej proponują pracę Karola Darwina „O powstawaniu gatunków”.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest fundacja zrzeszająca agnostyków i ateistów, Freedom from Religion. Organizacja licząca około 23 tysięcy członków sprzeciwia się działaniom Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów. To związane z protestantyzmem amerykańskie stowarzyszenie od wielu lat rozdaje egzemplarze (dość okrojonego i zmienionego pod względem treści) Pisma Świętego, umieszczając je przykładowo w hotelach, szkołach czy szpitalach.

Freedom from Religion wzywa 15 sieci hotelowych Stanów Zjednoczonych do usunięcia Biblii z pokoi hotelowych. Nie przeszkadza im jednak modyfikacja treści Pisma, lecz sam fakt, iż chodzi o Biblię. Argumentują swój apel tym, iż bardzo wielu gości hotelowych w Boga nie wierzy. Gdy znajdują w pokojach Nowy Testament, odnoszą wrażenie, że powinni się podczas swojego urlopu nawrócić – przekonują ateiści.

Pitz/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Darwin zamiast Biblii

  • Skąd pomysł, że Biblie tzw. Gideonitki są „dość okrojone i zmienione pod względem treści”? Czy autor tego wpisu kiedykolwiek trzymał taką Gideonitke w ręku? Te Biblie rozdawane przez Gideonitow w Polsce to Biblia Warszawska, przekład protestancki, a protestancki kanon Nowego Testamentu jest tożsamy z katolickim. Jest to po prostu inne tłumaczenie, jakich wiele na polskim rynku wydawniczym.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net