16 czerwca 2024
Wiadomości

Dawid Wildstein szefem TAI ds. publicystyki

foto: Facebook
foto: Facebook

Dawid Wildstein, związany z „Gazetą Polską Codziennie”, został nowym szefem działu publicystyka w TVP Info. Informację tę przekazał Jacek Kurski, prezes TVP.

„Faktycznie, zostałem kierownikiem redakcji publ. w TVP Info. Ale nie zamieniłem Michała Rachonia – to on mnie wprowadził – za co mu bardzo dziękuję!” – napisał na Twitterze nowy szef publicystyki.

„Powiedziałem Michałowi Rachoniowi, gdy mi zaproponował funkcję kierownika red. publ- będę tęsknił za wojnami. ;)” – stwierdził na Twitterze Wildstein [pisownia oryg. – red].

Wildstein znany jest ze swoich antyrosyjskich poglądów, prowadzących niekiedy nawet do wspierania neobanderowskiego rządu na Ukrainie. Jako zagraniczny korespondent pojechał na Majdan, o którym pisał na łamach portalu niezalezna.pl. „Polska nie może nigdy zapomnieć o tragedii Wołynia, o niesłychanym okrucieństwie tego mordu (nawet jak na koszmarny wiek XX), o zezwierzęceniu i barbarzyństwie tych, którzy go dokonali, posiłkując się ideologią Bandery – bo przestałaby być Polską. Ale nie może też pozwolić na to, by Ukraina weszła na stałe w orbitę rosyjskich wpływów. Nie może od niej się odwrócić, nawet gdy ta będzie wystawiała sobie nie takich bohaterów, jakich wymarzą sobie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Waldemar Łysiak czy przywódcy Ruchu Narodowego. Bo istnieje Ukraina dla Polski dużo bardziej niebezpieczna niż ta, w której stawia się pomniki banderowcom. To Ukraina, na której stacjonują rosyjskie wojska” – pisał Wildstein.

Dotychczasowego zastępcę dyrektora TAI ds. publicystyki, Michała Rachonia, odwołano w środę. Na jego miejsce powołano Przemysława Wojciechowskiego, wcześniej dziennikarza TVN, od 2010 roku zastępcę dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP i byłego szefa Redakcji Programów Publicystycznych i Społecznych TVP1. Wojciechowski, wraz  z dziennikarzem śledczym Witoldem Gadowskim, otrzymał nagrodę Grand Press za reportaże o mafii gospodarczej.

Maj/niezalezna.pl, telewizja republika.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net