28 lutego 2024
Wiadomości

Debata Kopacz – Szydło

foto: Youtube.com
foto: Youtube.com

Wczoraj odbyła się debata przedwyborcza, w której uczestniczyły Beata Szydło, kandydatka na premiera RP z ramienia PiS, oraz szef rządu Ewa Kopacz.  Po raz pierwszy w historii polskiej polityki została zorganizowana debata, w której naprzeciw siebie stanęły dwie kobiety.

Na samym początku obie panie przedstawiły swoje sztandarowe cele. Wiceszefowa PiS zapewniała, że posiada już projekty ustaw odnośnie kwoty 500 zł na dziecko oraz  15- proc. CIT. Z kolei premier Ewa Kopacz zaznaczała, że jej program to przede wszystkim silna gospodarka i lepsze płace. Pierwszy blok poświęcony był sprawom społecznym i gospodarce, następny dotyczył polityki zagranicznej oraz obronności, as ostatni – polityki i ustroju państwa. Debata transmitowana była przez trzy stacje telewizyjne: TVN, Polsat i TVP.

Całość debaty, zdaniem internautów, była mało interesująca i zapomniano w niej o wielu ważnych dla kraju sprawach. Ostatecznie jednak uznano, iż pomyślniej wypadła Beata Szydło, która była chwalona za opanowanie, zachowanie kultury i zasad programu. Premier Ewa Kopacz w opinii widzów wypadła gorzej. Zadecydowały o tym agresywne wypowiedzi oraz ciągłe wtrącanie się w słowa konkurentki. – Chcecie zrobić z Polski pośmiewisko – mówiła Ewa Kopacz do Beaty Szydło.  – Wolę przejmować się tym, co mówią o mnie obywatele, niż słuchać opinii z salonów europejskich – odpowiedziała kandydatka PiS na premiera.

Eksperci zwracają uwagę na ogromne niedopatrzenie, jakim był brak polskiej flagi w studiu, gdzie odbywała się debata. – To wstyd! – komentuje ostro specjalista od protokołu dyplomatycznego, dr Janusz Sibora. Dodaje, iż w USA czy Francji taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca, gdyż flaga zawsze towarzyszy podobnym debatom.

Szmar/wp.pl

 

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net