Decyzja o referendum zapadnie w przyszłym tygodniu

Prezydent III RP Andrzej Duda ma dać odpowiedź dotyczącą wrześniowego referendum już w następnym tygodniu. Prawo i Sprawiedliwość chce, aby zawierało ono także pytania dotyczące prywatyzacji Lasów Państwowych, wieku emerytalnego oraz obowiązku szkolnego sześciolatków. Zwiększenie liczby pytań miałoby w ocenie polityków podnieść frekwencję plebiscytu.

Andrzej Duda w rozmowie z Polskim Radiem odniósł się do wrześniowego referendum. Planuje on najpierw spotkać się z inicjatorami referendów których projekty zostały oddalone. – Będę chciał się spotkać z tymi którzy byli inicjatorami wcześniejszych referendów w tej sprawie a których wnioski zostały odrzucone, z tymi, którzy przynieśli podpisy w sprawie sześciolatków, z tymi, którzy przynieśli podpisy w sprawie wieku emerytalnego, i z tymi, którzy przynieśli podpisy w obronie polskich lasów – wyjaśnił Duda. – To jest w sumie prawie 6 milionów podpisów, więc to są bardzo poważne inicjatywy. Będziemy na ten temat rozmawiali, natomiast proszę pamiętać, ja jako prezydent Rzeczpospolitej muszę to także rozważać od strony prawnej i rozważam. Odpowiedź będzie w przyszłym tygodniu. – zadeklarował prezydent.

Prawnik z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Mariusz Muszyński stwierdził, że istnieje możliwość dodania pytań do referendum, ale zgodę musi najpierw wyrazić senat Polski. – W postępowaniu zarządzającym musi otrzymać tylko zgodę Senatu. Natomiast nie ma ograniczeń czasowych na dodanie nowych pytań – podkreśla prawnik. Obecnie zamierzający brać udział w referendum Polacy mieliby odpowiedzieć 6 września na pytania dotyczące JOW-ów, finansowania partii z budżetu państwa oraz kwestii prawa podatkowego.

Matt/radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net