Jest decyzja sądu w sprawie działań burmistrz Pucka przeciwko obrońcom życia

stopaborcji.pl

Sąd rejonowy w Gdańsku potwierdził bezprawność działań władz Pucka wymierzonych w obrońców życia. W grudniu 2017 r. władze miasta rozbiły legalne zgromadzenie publiczne przeciwko aborcji. Sąd nakazał zwrot kosztów postępowania na rzecz organizatorów zgromadzenia.

21 grudnia 2017 r. wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do życia zorganizowali w Pucku pikietę przeciwko aborcji. Odbywające się legalnie i w zgodzie z formalnościami zgromadzenie publiczne zostało rozbite przez władze miasta. Na miejscu pokojowej pikiety pojawiły się burmistrz Hanna Pruchniewska oraz sekretarz miasta Agnieszka Siebert, w asyście policji i straży miejskiej. Nie podając żadnej podstawy prawnej rozwiązały zgromadzenie.

Wobec agresywnych działań władz Pucka, wolontariusze Fundacji skierowali sprawę do sądu. We wtorek 6 lutego sąd rejonowy w Gdańsku uchylił decyzję o rozwiązaniu pikiety i stwierdził naruszenie prawa przez urzędników. Nakazał również zwrot kosztów postępowania na rzecz Fundacji.

– Bardzo cieszy nas to postanowienie. Nie mieliśmy wątpliwości, że działania burmistrz Pucka i jej urzędników są całkowicie bezprawne – skomentował decyzję sądu Maciej Wiewiórka, koordynator Fundacji. – Władze Pucka wykazały się skrajną niekompetencją. Wyszło na jaw, że nie znają podstawowych przepisów prawa dotyczących zgromadzeń. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy poniosą konsekwencje – dodał Wiewiórka.

Władze Pucka już wcześniej utrudniały wolontariuszom Fundacji organizacje akcji społecznych przeciwko aborcji. Organizacja rozważa kolejne kroki prawne przeciwko puckim urzędnikom związane z przekroczeniem przez nich swoich uprawnień.

Fundacja Pro – Prawo do życia ma swoje struktury w 39 miastach polski. Jej działacze za pomocą pikiet, plakatów i billboardów pokazują czym jest aborcja. W 2017 roku zorganizowali w całym kraju ponad tysiąc antyaborcyjnych pikiet, podobnych do tej w Pucku.

przedruk z: stopaborcji.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net