Decyzja UE uderzy w polski przemysł węglowy

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Dziś kolejne spotkanie unijnych ministrów środowiska w sprawie reformy systemu handlu pozwoleniami na emisje gazów cieplarnianych. Miesiąc temu, pomimo sprzeciwu krajów Europy Środkowej, zaakceptowano reformę dotyczącą tych zmian, zwaną Market Stability Reserve (MSR). Będzie to miało negatywny wpływ na polski przemysł węglowy.

Modyfikacje mają na celu podniesienie cen pozwoleń na emisję gazów cieplarnianych i tym samym zachęcić do Systemu Zielonych Inwestycji (GIS), tzn. przeznaczyć nadwyżki na cele związane z ochroną środowiska. Podwyżka cen wiąże się z większymi kosztami dla przemysłu energochłonnego, również polskiego. Polska znalazła się wśród przeciwników reformy Market Stability Reserve (MSR).

– Myślę, że polski rząd nadal będzie stał na tym stanowisku, aby nie dopuścić do zaostrzenia celów redukcyjnych i jeszcze ich przyspieszenia. Przecież to jest śmierć dla polskiej gospodarki, to jest nierówne traktowanie Polski w stosunku do innych podmiotów państwowych w Europie. To jest wyraźna dyskryminacja polskiego węgla i polskich technologii, więc na to nie można się zgodzić – kwituje Jan Szyszko, były minister środowiska.

Mas/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net