Ustawa o dekomunizacji jest już w Senacie

foto: PawełMM, licencja GFDL via Wikimedia Commons
foto: PawełMM, licencja GFDL via Wikimedia Commons

Senat rozpoczął prace nad ustawą dotyczącą zakazu propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Ustawa ta została przyjęta przez Sejm 1 kwietnia.

W ustawie określono zasady nadawania przez jednostki samorządu terytorialnego nazw budowlom, obiektom i urządzeniom użyteczności publicznej (TUTAJ). W dokumencie zawarto także regulacje dotyczące trybu postępowania w sprawach odnoszących się do wydawania zakazu nadawania nazw propagujących komunizm lub inny ustrój totalitarny. Wyznaczono  termin 12 miesięcy na zmianę dotychczasowych nazw, które są niezgodnych z ustawą.

Dekomunizacja obejmie nazwy ulic, placów, skwerów  oraz pomniki i budynki użyteczności publicznej. W Polsce może być nawet 1200-1400 nazw miejsc, które wciąż propagują ustrój komunistyczny.

Mas/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net